اخبار

آغاز عملیات اتصال مدارس ۱۰۰ شهر به فیبر نوری + فیلم پرشین طب

آغاز عملیات اتصال مدارس ۱۰۰ شهر به فیبر نوری + فیلم پرشین طب

عملیات اجرایی اتصال مدارس به طرح فیبر نوری با همکاری وزارت ارتباطات و آموزش پرورش برای دسترسی به اینترنت پرسرعت در مدارس در پردیس برگزار شد و برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان دولت سیزدهم ۲۰ میلیون خانوار زیرپوشش طرح فیبر نوری قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پردیس، عملیات اجرایی اتصال مدارس به طرح فیبر نوری صبح امروز با حضور رضا مراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دبستان همدانی فاز ۸ پردیس برگزار  و وزارت ارتباطات و آموزش پرورش برای اجرای عملیات اینترنت پرسرعت از طریق فیبر نوری تفاهم نامه امضا کردند.

با اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان دولت سیزدهم ۲۰ میلیون خانوار در کشور تحت پوشش طرح فیبر نوری قرار خواهند گرفت.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه آرزوی ما این است که پس از شهرها، فیبر نوری را به روستاها ببریم و پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها را به سرانجام برسانیم، گفت: تا پایان دولت سیزدهم، تمامی مدارس بر بستر شبکه ملی اطلاعات از طریق فناوری فیبر نوری به اینترنت پرسرعت متصل خواهند شد.

وزیر ارتباطات تأکید کرد: می‌دانم ممکن است برخی از مردم اکنون از سرعت و کیفیت اینترنت ناراضی باشند اما با توسعه فیبر نوری می‌توان سرعت و کیفیت بالا را در اختیار مردم قرار داد.

وی تأکید کرد: امروز برای حوزه ارتباطات و آموزش و پرورش روز بزرگی است و روز چهارشنبه نیز روز جهانی ارتباطات آغاز عملیات اجرایی فیبر نوری برای ۱۰۰ شهر خواهیم داشت و این پروژه حاصل کار شبانه‌روزی اپراتورها و دیگر بخش‌های فعال در این پروژه است.

زارع پور در ادامه بیان داشت: با تلاش همکارانم توانسته‌ایم زیرساخت فیبر نوری را ظرف ۳ سال پیش ببریم و در تلاش هستیم تا پایان سال رقم پیش‌بینی شده را به ۴۰ تا ۵۰ درصد برسانیم و تا پایان دولت سیزدهم ۲۰ میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار خواهند گرفت.

وی افزود: تاکنون ۴ هزار روستا را در دولت سیزدهم به اینترنت متصل کرده‌ایم و ۳ هزار روستا باقی‌مانده است که تلاش داریم به سرعت انجام شود.

زارع پور خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده ۱۵ درصد مدارس تا پایان شهریور به فیبر نوری متصل می‌شوند و همچنین تا پایان سال ۳۵ درصد مدارس و تا پایان دولت سیزدهم همه مدارس به فیبر نوری متصل شوند.

تسهیل دسترسی مدارس به سیستم آموزشی

رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در این برنامه گفت: ما این اقدام وزارت ارتباطات را سیاست مهم در مدارس می‌دانیم و اگر می‌خواهیم چالش‌هایی در حوزه‌های مختلف نداشته باشیم باید به مدارس رجوع کنیم.

وی افزود: بنابراین اتصال مدارس به فیبر نوری نشان دهنده این است که می‌خواهیم کار را از مدارس شروع کنیم و باید آینده را بسازیم و بچه‌ها آینده‌ساز هستند. اجرای این طرح مصداق اجرای، عدالت آموزشی است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: این اقدام مهم یعنی شروع اتصال خانوارهای ایرانی ‌به فیبر نوری از مدارس نوید توجه به مدرسه و آینده‌سازان کشور است.

وی در ادامه بیان داشت: این اقدام نشان داد که می‌شود با کار جهادی، فاصله بین رؤیا و عمل را کم کرد و اکنون می‌توان تحولات پساکرونایی را در مدارس به اجرا درآورد‌.

صحرایی تأکید کرد: اتصال مدارس به فیبر نوری، شکاف دیجیتالی را برطرف خواهد کرد و البته امکانات دیجیتالی برای مدارس کم نداریم اما به دلیل نبود زیرساخت‌ها از کلان‌شهرها خارج نشده است اما با این اقدام همه جای ایران پایتخت شده است و فاصله بین پایتخت و شهرهای دیگر کم شده است و نشان از عدالت است.

امیر محمدزاده‌ لاجوردی معاون وزیر ارتباطات در این مراسم اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی را مدنظر قرار داده تا شاهد زیر ساخت با کیفیت و توسعه مناسب در این زمینه باشیم.

وی به اینترنت روستاها اشاره کرد و ادامه داد: از منظر پوشش اینترنت در حوزه روستایی در روستاهای دارای ۲۰ خانوار به بیش از ۹۰ درصد رسیده‌ایم و امیدواریم شاهد پوشش ۱۰۰ درصدی روستاهای بالای ۰۲ خانوار باشیم.

لاجوردی افزود: پوشش اینترنت در حوزه شهری ۴۱ درصد است که البته در کیفیت دچار عقب‌ماندگی هستیم اما با اتصال به فیبر نوری شاهد پوشش اینترنت ۲۰ میلیون خانوار و کیفیت سرعت خواهیم بود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان دولت سیزدهم همه مدارس شهری به فیبر نوری متصل می‌شوند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا