داروهای گیاهیسلامت جسمیطب سنتیمواد غذاییمیوه ها و سبزیجات

آلو ، همه چیز درباره آلو + خواص و فواید آلو

نحوه خشک کردن آلو

آلو ، همه چیز درباره آلو + خواص و فواید آلو

آلو میوه ای شیرین و ترش که به دو رنگ سیاه و زرد روییده می شود این میوه دارای ویتامین های a و b و c و قند می باشد و دارای آهن، کلسیم ، پتاسیم و منگنز و مواد نشاسته ای می باشد .

خواص درمانی آلو:

درمان از بین بردن کرم های روده کودکان ،روماتیسم و ورم کلیه ، کمبود انرژی در بدن ،یبوست، طبیعی کردن خون و تسکین صفرا ،نقرس ، کرم خوردگی دندان، ضعف اعصاب،اختلالات کبدی و تقویت کلیه ها .

خواص آلو بخارا

درمان و کشتن کرم های روده کودکان :

برگ های خشک شده درخت آلو را به شکل جوشانده مصرف می‌کنند و برای تهیه جوشانده آن باید ۲۵ گرم برگ خشک درختان آلو را در یک لیتر آب یا شیر بجوشانند .
برای رفع کرم های روده بچه ها بایدضمادی که مخلوط برگ های تازه درخت آلو با سرکه و دوده نرم دودکش بخاری مخلوط شده است تهیه و آن را بر پایین شکم آنها بگذارند .

درمان و معالجه رماتیسم و ورم کلیه :

آلو بخارا کرم کش نیز می باشد و اگر در گلاب پخته شود قابض می شود. آلو بخارا برای دماغ و اعصاب و معده مفید است . مصلح آن مصطکی است.چون مقدار زیادی قند و هیدرات دو کربن دارد ، برای بیماران روماتیسم و تصلب شرایین و ورم کلیه مفید و برای مبتلایان به بیماری قند مضر است .
آلو بخارا دافع صفراست . خون را صاف و خارش را برطرف می کند . اگر آب آن را با گل بنفشه مخلوط کنند و بر پیشانی بمالند سردرد را رفع میکند .

درمان و افزودن انرژی در بدن :

آلوچه خشک سرشار از ویتامین های a و آهن است و غذایی فوق العاده مقوی که ورزشکاران دوچرخه سواران ، دوندگان مخصوصاً باید همیشه مصرف کنند و مثل سقز آن را بمکند . کمپوت آلو خشک دارویی ممتازی برای معالجه و رفع یبوست می باشد .

رفع یبوست با آلو

درمان و برطرف کردن یبوست :

آلو خیلی تازه و رسیده و اگر صبح ناشتا با نان چاودار به جای صبحانه بخورند غذای کامل علیه یبوست مزمن است و کسانی که نمی توانند آلو، آلوچه تازه و رسیده را خام بخورند می توانند آنرا مربا و کمپوت کرده و بخورند .

درمان و معالجه روماتیسم :

آلو میوه ای که مواد غذایی دارد و برای اشخاصی که مبتلا به روماتیسم و تصلب شرایین و مسمومیت های غذایی هستند مصرف آن تجویز می گردد .

درمان و طبیعی کردن خون و تسکین صفرا :

آلوی تازه حرارت را فرو می نشاند و صفرا را تسکین می‌دهد .
آلوی خشک خون را طبیعی می کند و درد مهلک را از بین میبرد .
آلوی خشک بخورید، زیرا ضرر آن از بین رفته و فایده آن با این می کند .
هنگامی که می خواهید آن را بخورید پوست آن را بکنید.آلو برای هر نوع صفرا و حرارتی سودمند است .

درمان و معالجه نقرس:

آلو نه تنها در بیماری یبوست، نقرس ،رماتیسم و تصلب شرایین مفید است بلکه در معالجه کم‌خونی و ضعف و ناتوانی و خستگی نیز فایده دارد.

خواص و فواید انواع آلو

درمان و جلوگیری از کرم خوردگی دندان کودکان :

بچه هایی که شیرینی زیاد دوست دارند و اغلب شیرینی ها برای آن ها مفید نیست و موجب کم‌خونی و کرم خوردگی دندان و عوارض مختلف دیگری در آنها می‌شود خوب است مادران آنها به جای آن آلو و آلوچه خشک را که آب کرده اند و یا همان طور خشک است به آنها بدهند و آنها را عادت دهند به جای شیرینی آلو مصرف نمایند .

درمان و تقویت اعصاب :

آلو میوه ای است که به واسطه منیزیم و فسفر ای که دارد اعصاب و مراکز عصبی بدن ما را تقویت می کند همچنین اعمال کلیه ها را سریع و آسان میسازد. آلو و آلوچه خشک همانطور که گفتیم خیلی مقوی و پر قوت است و غذایی است که دارای املاح فسفر و اکسید زا می باشد و برای اشخاصی که دچار ضعف اعصاب شده اند فوق العاده مفید است .

درمان کمبود انرژی در بدن :

آلوی تازه در تمامی مواردی که پرهیز از مواد پروتئینی در کار باشد مانند مبتلایان به روماتیسم ،نقرس و تصلب شرایین می تواند بسیار مفید باشد. به ویژه انرژی زیادی در آن وجود دارد به علاوه میوه ای ادرار آور است.

درمان و رفع یبوست مزمن در بزرگسالان :

برای معالجه و درمان یبوست های مزمن از آلو سیاه خشک یا آلوچه می توان کمک گرفت .در این مورد با آلوی سیاه یا آلوچه یک چاره اصلی و قطعی است و برای تهیه آن باید چنین عمل کنید:

نحوه خشک کردن آلو

نحوه مصرف آلو برای درمان یبوست

۸ عدد آلو چی خوش را به مدت ۱۲ ساعت در آب قرار دهید و به مدت ۱۰ دقیقه بدون اینکه قند یا شکر در آن بریزید و آن را روی آتش یا گاز بگذارید و بپزید و در همان حین که مشغول جوشیدن و پختن است کمی آب لیمو به آن اضافه کنید و این آلوهای پخته شده را صبح ناشتا و شب هنگام خواب با دو عدد سیب درختی کاملاً رسیده بخورید و بخوابید .

درمان و معالجه اختلالات کبدی :

اشخاصی که کبد تنبلی دارند و دستگاه کبد آنها به زحمت کار می‌کند و اعمال ضد مسمومیت را انجام نمی‌دهد و همچنین کسانی که روندهای تنبلی دارند اگر قبل از صرف غذای اصلی خود موقع ناهار و شام ۱۰ الی ۱۲ گوجه یا آلو سیاه خشک را مصرف نمایند فایده و نتیجه مطلوبی خواهند گرفت.

1 دیدگاه

  1. بازتاب: میوه ازگیل + خواص درمانی ازگیل | درمان قاعدگی با ازگیل ،فواید ازگیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا