اخبار

آیا ایران بین زائران اهل سنت و شیعه تفاوت قائل شده؟+فیلم پرشین طب

آیا ایران بین زائران اهل سنت و شیعه تفاوت قائل شده؟+فیلم پرشین طب

مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی ایران مذاهب مختلفی زندگی می‌کنند، توضیح داد که از نظر جمهوری اسلامی هیچ تفاوتی بین زائر شیعه و سنی وجود ندارد و ارائه خدمات به زائران این دو مذهب، در حج یکسان است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ حجت‌الاسلام اکبری مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در پاسخ به این سوال که آیا خدمات ارائه شده به زائران اهل‌سنت با زائران شیعی در ایام حج متفاوت است، گفت: در هیچ نوع خدمتی، بین زائران سنی و شیعی تفاوت وجود ندارد و همان سرویس‌هایی که در حوزه اسکان، حمل و نقل و موضوعات دیگر به زائران شیعه ارائه می‌شود،‌ به همان شکل در اختیار زائران اهل سنت قرار می‌گیرد.

وی در ادامه به تدبیر بعثه مقام معظم رهبری در راستای عمق بخشی به خدمات فرهنگی به زائران اهل سنت اشاره کرد و گفت: تاسیس مدارس حج با محوریت تربیت روحانیون کاروانها در استانهای کشور ویژه اهل سنت، در راستای توجه جمهوری اسلامی به اهل سنت است.

حج تمتع , حج تمتع 402 , اهل سنت ایران , زائران , مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه در ۷ استان کشور، این مدارس تاسیس شده است، افزود: این مدارس با همت و ظرفیت خود اهل سنت در استانها ایجاد شده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا