اخبار

آیا "کارخانه سیمان تهران" عامل آلایندگی جنوب تهران است؟ پرشین طب

آیا "کارخانه سیمان تهران" عامل آلایندگی جنوب تهران است؟ پرشین طب

مدیرکل محیط زیست استان تهران توضیحاتی را درباره نقش کارخانه سیمان تهران در تشدید آلودگی هوا جنوب استان ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بزرگ‌ترین کارخانه سیمان کشور در جنوب پایتخت و در جوار کوه بی‌بی شهربانو که منبع غنی سیمان محسوب می‌شود، واقع شده و نزدیک به ۶۰ سال است که مردم شهرری و به‌ویژه روستاهای مجاور این کارخانه از آلایندگی‌های ناشی از فعالیت این صنعت سودآور اما مخرب گلایه دارند.

در حال حاضر مردم روستاهای امین‌آباد، اسلام‌آباد سیمان تهران، غنی‌آباد، نسوز و هفت دستگاه، تقی‌آباد و اسلام‌آباد نظامی، بیش از سایر نقاط شهرستان آلودگی‌های ناشی از فعالیت این کارخانه و معادن آن را احساس و با مشکلات و بیماری‌های ناشی از آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

پیش از این نیز کارگروه ویژه‌ای برای بررسی تخلفات زیست‌محیطی این کارخانه تشکیل شده بود و فعالیت این کارخانه زیر ذره‌بین دستگاه‌های نظارتی قرار گرفته است.

در خصوص میزان آلایندگی این کارخانه، علیرضا مزینانی؛ مدیرکل محیط زیست استان تهران به تسنیم گفت: آلودگی کارخانه سیمان تهران به اندازه‌ای که گفته می‌شود این کارخانه عامل آلودگی جنوب استان تهران است، نیست و این کارخانه هم اندازه سایر کارخانجات سیمان آلودگی دارد. بخش معادن و کوره‌های این کارخانه آلایندگی دارند اما درحال حاضر کارخانه سیمان با ۵۰ درصد توان خود کار می‌کند.

وی ادامه داد: در شرایط اضطرار آلودگی هوا نیز کارخانه سیمان همکاری خوبی دارد و فعالیت خود را تعطیل می‌کند. در مجموع باید بگوییم که آلودگی این کارخانه بیشتر از سایرین نیست و ما به کمک تجهیزات پایش و  سنجش آلایندگی کارخانه را بررسی می‌کنیم. اگر کارخانه‌ای بیش از اندازه معمول آلایندگی داشته باشد، قطعاً برخورد می‌کنیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا