دانستنی های پزشکی

اتحادیه اروپا دسترسی پلتفرم‌های آمریکایی به داده‌های شهروندان را محدود می‌کند پزشکی علم وپیشرفت

اتحادیه اروپا دسترسی پلتفرم‌های آمریکایی به داده‌های شهروندان را محدود می‌کند پزشکی علم وپیشرفت

اتحادیه اروپا دسترسی پلتفرم‌های آمریکایی  به داده‌های شهروندان را محدود می‌کند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، کشورهای اتحادیه اروپا و قانونگذاران آن روی قوانینی توافق کردند که بر نحوه استفاده شرکت‌های بزرگ فناوری و سایر شرکت‌ها از داده‌های مصرف‌کننده و شرکت‌های اروپایی نظارت می‌کند و جلوی دسترسی غیرقانونی دولت‌های غیر اتحادیه اروپا به داده‌های شهروندان اروپایی را می‌گیرد.

کمیسیون اروپا سال گذشته قانون داده را برای پوشش داده های تولید شده در گجت‌های هوشمند و محصولات مصرفی پیشنهاد کرد که بخشی از مجموعه قوانین با هدف محدود کردن قدرت غول های فناوری ایالات متحده است.

نگرانی اتحادیه اروپا در مورد انتقال داده ها پس از افشای ادوارد اسنودن، مامور سابق اطلاعاتی ایالات متحده در سال ۲۰۱۳ در مورد نظارت گسترده این کشور افزایش یافته است. این توافق پس از ۷ساعت مذاکره حاصل شد.

تیری برتون، رئیس صنعت اتحادیه اروپا در توئیتی گفت: «توافق در مورد قانون داده نقطه عطفی در تغییر شکل فضای دیجیتال است. ما در مسیر اقتصاد داده پررونق اتحادیه اروپا هستیم که نوآورانه و باز است.»

قانون جدید به افراد و کسب‌وکارها کنترل بیشتری بر داده‌های تولید شده از طریق اشیاء هوشمند، ماشین‌ها و دستگاه‌ها می‌دهد و به آنها اجازه می‌دهد داده‌ها را به راحتی از سرویس‌های مختلف کپی یا انتقال دهند.

همچنین به مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها اجازه می‌دهد در مورد آنچه که می‌توان با داده‌های تولید شده توسط محصولات مرتبط آنها انجام داد، نظر بدهند.

این قانون جابجایی داده به سایر ارائه دهندگان خدمات پردازش داده را آسان تر می کند، تدابیری را در برابر انتقال غیرقانونی داده توسط ارائه دهندگان خدمات ابری معرفی و توسعه استانداردهای همکاری برای استفاده مجدد از داده ها را بین بخش ها فراهم می کند.

چنین درخواست‌های اشتراک‌گذاری داده‌ها را می‌توان در شرایط استثنایی رد کرد، جایی که اپراتورها ممکن است با خسارت‌های اقتصادی جدی و جبران‌ناپذیری مواجه شوند که اقتصاد آنها را تحت قانون جدید تضعیف می‌کند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا