اخبار

اجرای ابرپروژه در شهر تهران در یک بازه زمانی ۵ ساله پرشین طب

اجرای ابرپروژه در شهر تهران در یک بازه زمانی ۵ ساله پرشین طب

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص یکی از ابرپروژه‌های شهر تهران از جمله پروژه شهید متوسلیان توضیح داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه‌های عمرانی (فرایند آسفالت‌ریزی ۹ کیلومتر از بزرگراه آزادگان) اظهار کرد: مرمت و آسفالت‌ریزی ۹ کیلومتر از بزرگراه آزادگان از میدان فتح تا ابتدای آزادراه تهران ـ شمال در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به طول ۳۸ کیلومتری بزرگراه آزادگان تصریح کرد: با توجه به ترددها، متاسفانه مشکلاتی برای آسفالت این بزرگراه به وجود آمده و به همین جهت مرمت و آسفالت‌ریزی در این معبر در دستور کار معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران قرا گرفت.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به‌ آسفالت‌ریزی به میزان ۱۲۵ هزار تن در معبر آزادگان، گفت: از اواخر سال گذشته، آسفالت‌ریزی در این معبر در دستور کار قرار گرفت به طوری که ۹ کیلومتر از اتوبان آزادگان به ۱۶ قطعه تقسیم‌بندی شده و تا به امروز ۳ قطعه ترمیم و مرمت شده‌‌اند.

شعبانی با بیان اینکه متاسفانه در برخی از نقاط بزرگراه آزادگان به دلیل نبود زیرساخت‌ها مشکلات عدیده‌ای در خصوص آسفالت بوجود آمده‌، افزود: خرابی‌ها در این معبر بسیار زیاد بوده و به همین جهت معاونت فنی عمرانی توجه لازم را به مرمت این معبر داشته و بر همین اساس تا به امروز حدود ۳۰ درصد از ۹ کیلومتر مرمت و آسفالت‌ریزی مجدد شده است.

وی با بیان اینکه ۲۲ بزرگراه در سطح شهر تهران جهت روکش آسفالت در دستور کار معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران قرار گرفته تصریح کرد: بر این تعداد ۳۰۰ هزار تن آسفالت مورد نیاز است که تا به امروز ۱۰۰ هزار تن آسفالت برای بزرگراه‌های چمران، صیاد، مدرس و … استفاده شده است و این فرآیند ادامه خواهد داشت و ان‌شاءالله مرمت و روکش آسفالت ۲۲ بزرگراه تا ۶ ماه نخست سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده جهت کاهش بار ترافیک در زمان روکش آسفالت بزرگراه‌ها گفت: در این زمینه همکاری نزدیکی را با پلیس راهور داریم به طوری که در برخی از بزرگراه‌ها فقط در زمان شب فعالیت روکش آسفالت انجام می‌شود اما در برخی از بزرگراه‌ها از جمله آزادگان؛ کار روکش در ساعاتی از روز هم انجام می‌پذیرد.

شعبانی در خصوص هزینه آسفالت‌ریزی ۲۲ بزرگراه در سطح شهر تهران تصریح کرد: بیش از یک هزار میلیارد تومان جهت آسفالت‌ریزی و روکش این بزرگراه‌ها در نظر گرفته شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران همچنین در ادامه با اشاره به پروژه شهید متوسلیان گفت: این پروژه از میدان سپاه آغاز و در ادامه از زیرگذر ابن‌سینا، چهارراه سرچشمه، خیابان مولوی، میدان شوش، تقاطع فدائیان اسلام عبور و در نهایت به بزرگراه آزادگان ختم می‌شود. ضمن اینکه کارهای مطالعاتی این پروژه در گذشته انجام شده و این پروژه در قالب پروژه مشارکتی و مولدسازی عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه در برنامه چهارم توسعه نیز بر اجرای این پروژه تاکید شده،‌ خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه اجرای این پروژه خواهد بود و این پروژه در یک زمان‌بندی ۵ ساله احداث خواهد شد.

شعبانی اضافه کرد: پروژه تونل شهید متوسلیان در ۹ کیلومتر و از میدان سپاه آغاز و تا بزرگراه آزادگان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا