اخبار

اجرای طرح "نفس" 2000 نفر به جمعیت کشور اضافه کرد پرشین طب

اجرای طرح "نفس" 2000 نفر به جمعیت کشور اضافه کرد پرشین طب

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به آغاز اجرای طرح “نفس” در کشور گفت: سال گذشته با اجرای طرح نفس، ۲ هزار نفر (کارت ملی) به جمعیت کشور اضافه شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ حسین فرشیدی در دومین همایش کشوری توانمندسازی و شبکه‌سازی مراکز نفس سراسر کشور با بیان این‌که مقام معظم رهبری تاکیدات ویژه‌ای بر افزایش جمعیت و امیدآفرینی در جامعه داشته‌ و دارند، اظهار کرد: متاسفانه امروزه  برخی افراد، راهی را می‌روند که دیگران برای ما طراحی کرده‌اند و آن مسیر هم، طرز فکر، فرهنگ و خانواده ما را نشانه گرفته بنابراین، مهم‌ترین ابزار مقابله با این جنگ نرم و رسانه‌ای دشمنان، اجرای صحیح فرامین مقام معظم رهبری است.

وی در ادامه به طرح “نفس” اشاره کرد و گفت: در این طرح باید تمامی سازمان‌ها و نهادها از جمله وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، صدا و سیما و سایر نهادهای مرتبط وارد شوند و در افزایش جمعیت و فرزندآوری وظایف خود را به درستی انجام دهند. با وجود اینکه هنوز در ابتدای اجرای این طرح هستیم ولی سم پاشی‌ها و حاشیه سازی‌ها در فضای مجازی توسط دشمنان شروع شده است.

فرشیدی خاطرنشان کرد: سال گذشته و با اجرای طرح نفس، ۲ هزار نفر (کارت ملی) به جمعیت کشور اضافه شد و بنابراین این طرح می‌تواند در صورت اجرای درست و همکاری موثر سایر نهادها در افزایش جمعیت و فرزندآوری، از طرح‌های موثر باشد.

بر اساس اعلام معاون بهداشت وزارت بهداشت به تسنیم، طرح نجات فرزندان سقط که به اختصار “نفس” نامیده می‌شود؛ مبتنی بر ارائه مشاوره به زوجینی است که به دلایل مختلفی قصد ختم بارداری و سقط جنین را دارند؛ در این طرح تلاش می‌شود که با ارائه مشاوره‌های صحیح و متناسب، زوجین از اقدام به سقط جنین منصرف شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ابلاغ و اجرای برنامه سلامت خانواده توسط وزیر بهداشت، یادآور شد: وزیر بهداشت حمایت بسیار خوبی در اجرای برنامه سلامت خانواده، پیگیری تحقق قانون جوانی جمعیت و حمایت از برنامه‌های افزایش جمعیت، فرزندآوری و حمایت از ماماها داشته است که اجرای این طرح باعث شده، حدود ۸ هزار ماما وارد سیستم بهداشتی کشور شوند.

فرشیدی خطاب به ماماها عنوان کرد: ماماها باید به صورت محله محور، مادران باردار را شناسایی و از لحاظ بهداشتی و درمانی آن‌ها را حمایت کنند.

به گفته وی در قانون بودجه امسال برنامه های افزایش جمعیت و حمایت از خانواده به خوبی دیده شده که لزوم اجرا و حمایت از برنامه‌های افزایش جمعیت را دو چندان می‌کند.

گفتنی است در این همایش، تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در جهت کمک به فعالیت مراکز مردمی نفس سراسر کشور و در راستای تحقق سیاست های جمعیتی، توسط معاون بهداشت وزارت بهداشت و رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی، امضا شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا