اخبار

اجرای قانون تسهیل در کانون وکلای دادگستری مرکز/ آغاز آموزش پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۰ پرشین طب

اجرای قانون تسهیل در کانون وکلای دادگستری مرکز/ آغاز آموزش پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۰ پرشین طب

کانون وکلای دادگستری مرکز آموزش و اعطای پروانه کارآموزی پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت سال ۱۴۰۰ را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آزمون وکالت ۱۴۰۰ به دلیل وجود محدودیت‌های کرونایی در تیرماه ۱۴۰۱ و بر اساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برگزار و آبان‌ماه پارسال نیز اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون اعلام شد، اما از آن زمان کارآموزی پذیرفته‌شدگان شروع نشده بود و به همین دلیل مجلس نسبت به تأخیر در این امر انتقادهایی مطرح کرد.

تا اینکه امروز کانون وکلای دادگستری مرکز اعلام کرد؛ مرکز آموزش و اعطای پروانه کارآموزی پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت سال ۱۴۰۰ را آغاز کرده است.

حسن صفادوست، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان سخنانی در جمع تعدادی از شرکت‌کنندگان در کلاس آموزشی گفت: با توجه به تکالیف و وظایف قانونی، به دوره کارآموزی شما پذیرفته‌شدگان آزمون ۱۴۰۰ توجه و اهتمام داریم و حسب اخذ پاسخ استعلامات قانونی، جلسات آموزشی شما آغاز شده و سپس مراحل صدور پروانه کارآموزی شما انجام و به شما تقدیم می‌شود.

وی افزود: مطابق قانون تسهیل باید برای تعداد ظرفیت بیشتری که نسبت به سنوات قبل افزایش یافته زیرساخت و امکانات را مهیا می‌کردیم. بر این اساس و پس از ابلاغ اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون در آبان ماه، مراحل لازم شروع شد و بعد از تعیین شرح، به دنبال آن هستیم که زیرساخت و آموزشی که در حوزه صدور پروانه و کارآموزی را انجام دهیم. البته ما در حال تجربه رویه و روال جدید برخلاف رویه متعارف در سال‌های قبل کانون هستیم.

صفادوست گفت: ما هر ساله ۱۲۰۰ نفر کارآموز می‌پذیرفتیم که از سوی کمیته‌ای با حضور رئیس کانون وکلا، رئیس دادگستری استان و رئیس دادگاه انقلاب استان‌ تعیین می‌شد. تا اینکه قانون تسهیل تصویب شد و ما تابع قانون و به‌دنبال اجرای آن هستیم و در روند اجرای آن امور لازم انجام پذیرفته و ظرف یک ماه آینده مابقی پذیرفته‌شدگان، جلسات آموزش عملی دو ماهه خود را شروع خواهند کرد.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز افزود: نسبت به دوره ۶ ماهه و حضور مستمر شما پذیرفته‌شدگان در آزمون وکالت در محاکم، معتقد به اصلاح هستیم و اینکه بتوانید پروانه کارآموزی بگیرید معتقد به اصلاح هستیم و پیگیریم که این موضوع در آیین‌نامه ۱۴۰۰ اصلاح شود، اما تا آن زمان مکلف به اجرای آیین‌نامه و نیز قانون تسهیل هستیم.

وی در ادامه خطاب به پذیرفته‌شدگان در آزمون ۱۴۰۰ تأکید کرد: ما حقوقدانان باید قانون را رعایت کنیم اما در مسیر اصلاح، موارد را به اطلاع قوه قضائیه می‌رسانیم.

صفادوست در پایان به وکلایی که تازه به نهاد وکالت پیوسته‌اند، توصیه کرد که گفتار و نوشتار و رفتارشان مطابق با قانون باشد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا