اخبار

احتمال افزایش موارد بیماری کرونا در هفته‌های آینده در کشور پرشین طب

احتمال افزایش موارد بیماری کرونا در هفته‌های آینده در کشور پرشین طب

سخنگوی ستاد ملی کرونا، با توجه به احتمال افزایش موارد بیماری کرونا در هفته‌های آینده در کشور، از آمادگی مراکز درمانی و تیم‌های واکنش سریع برای شرایط احتمالی گسترش بیماری و تامین داروهای مورد نیاز و تشدید مراقبت‌های مرزی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دکتر عباس شیراوژن؛ سخنگوی ستاد ملی کرونا در جلسه ستاد ملی کرونا اظهار کرد: با توجه به گسترش بیماری در کشورهای منطقه، شرق آسیا و کشورهای اروپایی، احتمال افزایش موارد بیماری کرونا در هفته‌های آینده در کشورمان وجود دارد.

وی تاکید کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن بسته و پر ازدحام به‌ویژه در مدارس و دانشگاه‌ها، بسیار مهم است.

سخنگوی ستاد ملی کرونا همچنین عنوان کرد: تزریق واکسیناسیون مجدد برای افراد بالای ۱۸ سال که بیش از ۶ ماه از آخرین نوبت تزریق واکسن گذشته باشد، توصیه می‌شود.

وی از آمادگی مراکز درمانی و تیم‌های واکنش سریع برای شرایط احتمالی گسترش بیماری و تامین داروهای مورد نیاز، خبر داد و تصریح کرد: در این راستا، مراقبت‌های مرزی در مرزهای زمینی، هوایی و دریایی تشدید شده و کمیته ویژه‌ای برای تأمین نیروهای انسانی مورد نیاز مراکز بهداشتی و درمانی با حضور دستگاه‌های مختلف، تشکیل شده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا