اخبار

احتمال خطر سیلابی شدن مسیل‌ها در استان تهران پرشین طب

احتمال خطر سیلابی شدن مسیل‌ها در استان تهران پرشین طب

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در خصوص احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در استان هشدار داد و گفت: شهروندان از اتراق کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های استان خوداری کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حامد یزدی‌مهر در جمع خبرنگاران از صدور هشدار نارنجی هواشناسی از اواخر وقت امروز شنبه سوم تیرماه تا روز یکشنبه چهارم تیرماه خبر داد.

وی با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی در مدت زمان مذکور وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید مورد انتظار است، اظهار کرد: بر این اساس احتمال وقوع رعدوبرق و بارش تگرگ در ارتفاعات وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت اجتناب از صعود به ارتفاعات، عدم توقف در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌تمام و درختان فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی تأکید کرد و افزود: از مردم می‌خواهیم توصیه‌ها و هشدارهای صادرشده مدیریت بحران در مرحله پیشگیری را جدی بگیرند تا بتوانیم آمادگی لازم جهت مقابله با حوادث طبیعی را داشته باشیم.

یزدی‌مهر بر ضرورت آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران و دستگاه‌های امدادرسان تأکید کرد و گفت: دستورات لازم در این خصوص به مجموعه‌های مربوطه ابلاغ شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران تأکید کرد: مردم استان اکیداً در حاشیه رودها و مسیل‌ها توقف و اتراق نکنند همچنین به‌علت احتمال سقوط سنگ از محورهای کوهستانی، توصیه می‌شود از سفرهای برون‌شهری خودداری کنند و نسبت به سفرهای درون‌شهری احتیاط لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه احتمال وقوع رعدوبرق و صاعقه در ارتفاعات استان تهران پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: توصیه اکید مدیریت بحران به همه دامداران عزیز این است که در مدت مذکور از چرای دام‌ها در مناطق مرتفع به‌طور جدی پرهیز کنند.

انتهای پیام/+

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا