اخبار

احداث ورودی‌های جدید مترو پایتخت به سبک معماری ایرانی اسلامی پرشین طب

احداث ورودی‌های جدید مترو پایتخت به سبک معماری ایرانی اسلامی پرشین طب

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران از احداث ورودی‌های جدید مترو به سبک معماری ایرانی اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عباس شعبانی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در آیین افتتاح پروژه میدانگاه جهاد که صبح امروز با حضور محمدیان شهردار منطقه ۶ برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه کمتر از یک سال در دستور کار معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران قرار گرفت و امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های پروژه میدانگاه جهاد، افزود: این پروژه در محوطه داخلی و بیرونی ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع و با آجرنمای قزاقی به صورت قائم و قوصی شکل(۴۵۰۰ متر مربع) و با اسکلت فلزی ۶۰ تن و همچنین با سرویس بهداشتی مردانه و زنانه آماده شده است.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به طراحی پروژه میدانگاه جهاد، گفت: این پروژه براساس معماری ایرانی اسلامی طراحی شده است و اولین ورودی در شهر تهران است که براساس معماری ایرانی اسلامی طراحی شده و فضایی مناسب جهت گذراندن ساعاتی از حضور شهروندان و مسافران طراحی شده است.

شعبانی در خصوص هزینه پروژه میدانگاه جهاد، اضافه کرد: بیش از ۳۰ میلیارد تومان جهت احداث و اتمام پروژه هزینه شده است.

وی با اشاره به نیاز شهر تهران جهت احداث چنین پروژه‌هایی گفت: با توجه به ازدحام و جمعیت و مشغله‌های شهروندان باید تدبیری صورت بگیرد تا بتوانیم تعداد چنین پروژه‌هایی را در سطح شهر تهران افزایش دهیم و به همین منظور بنا داریم در ۴ الی ۵ ورودی دیگر مترو در نقاط مختلف شهر چنین پروژه‌هایی را اجرا کنیم.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به استقبال شهروندان تهرانی از چنین پروژه‌هایی، گفت: قطعاً این پروژه‌ها می‌تواند رضایت‌مندی شهروندان را در پی داشته باشد چرا که فضاهای خوبی را برای آنها فراهم خواهد کرد.

وی ادامه داد: البته سال گذشته ما در پروژه پلازای متروی صادقیه در وسعت کمتر مشابه این پروژه را اجرا کردیم ولی امسال همانطور که گفته شد در چند ورودی مترو پروژه مشابه را اجرا خواهیم کرد.

شعبانی با تاکید بر رعایت معماری ایرانی اسلامی در پروژه‌های اشاره شده، تصریح کرد: ایجاد فضای مکث و آرامش برای شهروندان از موضوعاتی است که به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ هزار قطعه آجر برای پروژه میدانگاه جهاد مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: اجرهای آن قزاقی به صورت قائم و قوصی شکل است

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در خصوص آخرین وضعیت دو پروژه بزرگراهی در شهر تهران گفت: فاز نخست پروژه بروجردی تا نیمه ابتدایی سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید که طول فاز اول ۳٫۷ کیلومتر است.

شعبانی در خصوص پروژه بال غربی یادگار امام نیز گفت: این پروژه نیز حدود دو سال و نیم کار اجرایی زمان دارد و این پروژه به میدان فتح متصل خواهد شد.

وی در خصوص هزینه احداث فاز نخست پروژه بزرگراه بروجردی گفت: هزینه صورت گرفته به قیمت امروز ۶۰۰ میلیارد تومان است.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در خصوص عملیات اجرایی فاز دوم بزرگراه شهید بروجردی گفت: تملک‌های معارضین برای این پروژه حدود یک سال زمان خواهد برد که پس از آن وارد فاز اجرایی خواهیم شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا