اخبار

ارائه پیش‌نویس تفاهم‌نامه دوجانبه دیوان عالی ایران و روسیه پرشین طب

ارائه پیش‌نویس تفاهم‌نامه دوجانبه دیوان عالی ایران و روسیه پرشین طب

رئیس دیوان عالی کشور در دیدار با رئیس دیوان عالی روسیه، متن پیش‌نویس پیشنهادی تفاهم‌نامه دوجانبه دیوان عالی دو کشور را به همتای روس خود تقدیم کرد که با استقبال طرف روس همراه شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سید احمد مرتضوی‌مقدم؛ رئیس دیوان عالی کشور در جریان سفر به مسکو و در نخستین برنامه کاری در این سفر با رئیس دیوان عالی فدراسیون روسیه دیدار و با وی در راستای توسعه مناسبات دوجانبه گفت‌وگو کرد.

مرتضوی‌مقدم در دیدار ویچسلاو لبدوف، رئیس دیوان عالی روسیه با اشاره به روند رو به رشد مناسبات دوجانبه، بر توسعه این روابط در حوزه قضایی همگام با دیگر بخش‌ها تأکید کرد.

رئیس دیوان عالی کشور در این دیدار متن پیش‌نویس پیشنهادی تفاهم‌نامه دوجانبه با دیوان عالی فدراسیون روسیه را به همتای روس خود تقدیم کرد که با استقبال طرف روس همراه شد.

وی در ادامه این جلسه با اشاره به عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، بر لزوم تقویت همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان‌یافته و تروریستی تأکید کرد.

لبدوف، رئیس دیوان عالی فدراسیون روسیه نیز در این دیدار با بیان اینکه مسکو به دنبال توسعه مناسبات با تهران است، گفت: پیش‌نویس پیشنهادی ایران برای توسعه مناسبات قضایی دوجانبه را بررسی و برای تقویت همکاری‌ها آماده هستیم.

گفتنی است؛ رئیس دیوان عالی کشور شامگاه دوشنبه بنا به دعوت رئیس دیوان عالی فدراسیون روسیه و با هدف گفت‌وگو و تبادل نظر با مقامات قضایی این کشور وارد روسیه شد.

دیدار با مدیرکل دپارتمان دیوان عالی فدراسیون روسیه، دادستان کل فدراسیون روسیه، رئیس دومای دولتی روسیه و همچنین وزیر دادگستری و رئیس دادگاه داوری این کشور، از دیگر برنامه‌های رئیس دیوان عالی کشور در سفر به مسکو است.

همچنین مرتضوی‌مقدم دیدارهای جداگانه را با رئیس دادگاه قانون اساسی و رئیس دادگاه سوم استیناف روسیه، در سن‌پترزبورگ روسیه انجام خواهد داد.

رئیس کل دادگستری استان تهران، معاون نظارت دیوان عالی کشور و رئیس حوزه ریاست و رییس شعبه ۳۳ این دیوان دیگر اعضای هیئت قضایی ایران در سفر به روسیه هستند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا