اخبار

ارائه ۲۳۰۰۰۰ خدمت بهداشتی، درمانی و امدادی به حجاج ایرانی/ بستری ۲۰۳ زائر در بخش CCU پرشین طب

ارائه ۲۳۰۰۰۰ خدمت بهداشتی، درمانی و امدادی به حجاج ایرانی/ بستری ۲۰۳ زائر در بخش CCU پرشین طب

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر از ارائه ۲۳۰ هزار و ۳۸۵ خدمت بهداشتی، درمانی و امدادی به زائران ایرانی در مکه و مدینه خبر داد و گفت: تا عصر روز گذشته جمعه ۲ تیرماه، ۲۰۳ نفر در بخش CCU بستری شده و تحت نظر پزشکان ایرانی بوده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در تشریح خدمات این مرکز به حجاج ایرانی در کشور عربستان و در ایام حج تمتع امسال اظهار کرد: از سوم خرداد تا ۲ تیرماه در مجموع، ۲۳۰ هزار و ۳۸۵ خدمت بهداشتی، درمانی امدادی به زائران ایرانی در مکه و مدینه ارائه شده است.

وی ادامه داد: ۱۷۲ هزار ۹۸۸ مورد ویزیت عمومی و تخصصی در مجموعه هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های این جمعیت در مکه و مدینه به حجاج ایرانی ارائه شده است.

مرعشی افزود: در این مدت ۱۲ هزار ۷۱۶ مورد خدمات پاراکلینیکی ازجمله آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و …، ۳۶ هزار و ۸۱۵ مورد خدمات پرستاری شامل نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است.

وی تعداد نسخ درمانگاه‌ها و داروخانه بیمارستان برای حجاج را ۱۲۰ هزار و ۷۷۱ مورد اعلام کرد و گفت: ۲۱۳۳ مورد امدادرسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در این مدت بوده است. در حال حاضر ۳۵ زائر ایرانی در بیمارستان هلال‌احمر ایران و ۱۸ زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر ادامه داد: تا عصر روز گذشته جمعه ۲ تیر، ۲۰۳ نفر در بخش CCU بستری شده و تحت نظر پزشکان ایرانی بوده‌اند.

مرعشی در ادامه به زائران توصیه کرد: به دلیل گرمای زیاد هوا در عربستان و برای پیشگیری از گرمازدگی، حتماً لباس نخی رنگ روشن بپوشید و حتی الامکان در طول روز از هتل‌های محل اقامت خود خارج نشوید و زیارت را به شب موکول کنید.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ادامه داد: زائران در مدت اقامت در عربستان حتماً آب کافی بنوشند تا بدن آنها با بی‌آبی مواجه نشود. با توجه به اینکه سطح غریزه تشنگی در افراد مختلف فرق می‌کند، وجود این تفاوت می‌تواند به این معنی باشد که ممکن است شما کمتر از حد مورد نیازتان آب بنوشید، به جای تکیه بر تشنگی، در طول روز زمان‌هایی را برای نوشیدن یک لیوان بزرگ آب برنامه‌ریزی کنید.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا