اخبار

ارتباط اساتید دانشگاهی با صنایع با تفاهم‌نامه وزارت علوم با صنایع پتروشیمی خلیج فارس پرشین طب

ارتباط اساتید دانشگاهی با صنایع با تفاهم‌نامه وزارت علوم با صنایع پتروشیمی خلیج فارس پرشین طب

وزیر علوم با اشاره به امضای یک تفاهم‌نامه با صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: شرایطی فراهم شده است که ما بتوانیم در راستای ارتقای دانشگاه و صنعت گام برداریم و اساتید دانشگاه‌های ما بتوانند از طریق این تفاهم‌نامه‌ها ارتباطات مختلفی با صنایع داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه میان وزارت علوم و شورای‌عالی عتف با مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: به‌یمن انقلاب اسلامی شرایطی در کشور ایجاد شده است که شعار استقلال آزادی تحقق پیدا کرده است و امروز شاهد این هستیم در هر عرصه از علم و فناوری، دانشمندان و دانش‌پژوهان ما اثربخش هستند.

زلفی‌گل گفت: اگر امروز از صنایع بزرگ کشور بازدید به‌عمل آوریم به ما حس غرور دست می‌دهد و وزارت علوم به‌واسطه پشتیبانی عظیم دانشی که در اختیار دارد و دانشمندان و دانش‌پژوهانی که در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری مشغول به کار هستند می‌تواند امروز تفاهم‌نامه‌ای را به امضا برساند و یقین حاصل کند که این ظرفیت عظیم دانشی در خدمت صنایع کشور از جمله صنایع پتروشیمی قرار گیرد.

وزیر علوم با اشاره به امضای این تفاهم‌نامه با صنایع پتروشیمی گفت: شرایطی فراهم شده است که ما بتوانیم در راستای ارتقای دانشگاه و صنعت گام برداریم و شرایطی را مهیا کنیم که اساتید دانشگاه‌های ما بتوانند از طریق این تفاهم‌نامه‌ها ارتباطات مختلفی با صنایع مختلف به‌ویژه پتروشیمی خلیج فارس داشته باشند.

وی گفت: سامانه نظام ایده‌ها و نیازها ـ نان ـ را ایجاد کردیم و وظیفه این سامانه این است که تمامی نیازهای صنایع خصوصی و دولتی در این سامانه ثبت شود و در معرض دید دانشمندان قرار گیرد.

وی ابراز کرد: امیدواریم با دستور اکید رئیس پتروشیمی خلیج فارس نیازهای صنایع پتروشیمی هم در این سامانه به ثبت برسد تا از ظرفیت جامعه فهیم و فرهیخته دانشگاهی برای ارتباط با این صنعت به‌نحو بهتری بهره‌مند شویم.

انتهای پیام/+

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا