اخبار

ارزیابی ایمنی ۲۸۰۰ مدرسه در تهران آغاز شد پرشین طب

ارزیابی ایمنی ۲۸۰۰ مدرسه در تهران آغاز شد پرشین طب

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده در فاز نخست از ۴۵۰۰ مدرسه شهر تهران، ۲۸۰۰ مدرسه در قالب ارزیابی ایمنی مدارس شهر تهران قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی نصیری در جریان پنجاه‌و‌نهمین پویش امید و افتخار در قالب رونمایی از ۶ طرح و برنامه ایمنی و مدیریت بحران در تهران که صبح امروز با حضور پرویز سروری نایب‌رئیس شورای شهر تهران، محمدحسن نامی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور و مهدی بابایی عضو شورای شهر تهران برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح سه پایگاه جدید پشتیبانی مدیریت بحران در شهر تهران خواهیم بود که در مجموع پایگاه‌های مدیریت بحران در پایتخت به عدد ۱۰۷ خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه ۳ پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران در ۳ منطقه یک، ۱۵ و ۲۲ به بهره‌برداری خواهند رسید، گفت: هر پایگاه با سطح اشغال ۹۰۰ متر مربع و با زیربنایی ۱۲۵۰ متر مربع فضای مسقف احداث شده است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال نیز ۳ پایگاه جدید مدیریت بحران در شهر تهران راه‌اندازی خواهد شد و ان‌شاءالله بتوانیم در هر ناحیه یک پایگاه مدیریت بحران داشته باشیم؛ البته در حال حاضر در هر منطقه از تهران نیز یک پایگاه ویژه مدیریت بحران احداث شده است.

نصیری ادامه داد: در پایگاه‌های مدیریت بحران، ۱۶ الی ۱۷ اقدام قبل از بحران و ۱۶ الی ۱۷ اقدام نیز پس از بحران انجام می‌پذیرد.

وی در ادامه با اشاره به بازپس‌گیری ۵۲ پایگاه مدیریت بحران از سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: چندی پیش بر اساس توافقی که انجام شد این پایگاه‌ها به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگردانده شد البته این موضوع ناگفته نماند که همچنان در این پایگاه‌ها ورزش بانوان انجام خواهد شد و خللی در این زمینه بوجود نخواهد آمد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به احداث سه پایگاه اشاره شده در سه منطقه یک، ۱۵ و ۲۲ گفت: جهت احداث و تجهیز این پایگاه‌ها ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

نصیری در ادامه با اشاره به افتتاح سامانه پایش و پیش‌بینی مخاطرات هواشناسی تصریح کرد: این سامانه شامل ۲۲ ایستگاه بادسنجی، ۵ ایستگاه برف‌سنجی و میز پایش و پیش‌بینی دما، سمت و سرعت باد و ارتفاع برف است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص ارزیابی ایمنی مدارس شهر تهران گفت: ۴۵۰۰ مدرسه در شهر تهران وجود دارد که در فاز نخست ارزیابی ایمنی ۲۸۰۰ مدرسه در دستور کار قرار گرفته است که پروژه ارزیابی سلامت، ایمنی و محیط زیست مدارس منتخب شهر تهران (HSE) با حضور تیم‌های تخصصی و استفاده از تکنیک‌های طراحی شده با مراجعه به مدارس منتخب نسبت به بررسی مخاطرات و جمع‌آوری داده‌ها بر اساس فهرست انجام می‌پذیرد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: تامین انرژی پایگاه های منتخب مدیریت بحران از طریق پنل خورشیدی در ۸ پایگاه (مناطق ۲،۴،۵،۶،۱۸ و ۲۲) از دیگر برنامه‌های امروز محسوب می‌شود.

نصیری ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، موضوع نوسازی ناوگان خودرویی موتوری مدیریت بحران است که با توجه به فرسودگی این موضوع از سال گذشته انجام شده و امسال ناوگان خودرویی و موتوری مدیریت بحران نوسازی خواهد شد.

وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده امروز ۱۵ دستگاه خودرو، ۲۲ دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه جرثقیل ۳ تنی به مجموعه ناوگان مدیریت بحران افزوده خواهد شد.

به گزارش تسنیم، در حالی قرار بود صبح امروز علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران نیز در پنجاه‌و‌نهمین پویش امید و افتخار جهت رونمایی از ۶ طرح و برنامه ایمنی و مدیریت بحران در تهران در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران حاضر شود، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران توضیح داد که به جهت کسالت و بیماری شهردار تهران، امکان حضور آقای زاکانی در این مراسم فراهم نشد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا