دانستنی های پزشکی

استرالیا هم «متا» را به‌خاطر نقض حریم خصوصی کاربران جریمه کرد پزشکی علم وپیشرفت

استرالیا هم «متا» را به‌خاطر نقض حریم خصوصی کاربران جریمه کرد پزشکی علم وپیشرفت

استرالیا هم «متا» را به‌خاطر نقض حریم خصوصی کاربران جریمه کرد پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، یک دادگاه استرالیایی شرکت متا را به پرداخت جریمه ای بالغ بر ۱۴ میلیون دلار به دلیل جمع آوری اطلاعات کاربران از طریق یک برنامه تلفن هوشمند محکوم کرد.

همچنین دادگاه این کشور دستور داده تا متا ۴۰۰هزار دلار هزینه حقوقی این شکایت که توسط کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا مطرح شده را به این نهاد پرداخت کند.

متا بعد از رسوایی بزرگ در مورد استفاده شرکت تجزیه و تحلیل داده «کمبریج آنالیتیکا» از داده های فیسبوک در انتخابات سال ۲۰۱۶ ایالات متحده هنوز با اقدام مدنی دفتر کمیسر اطلاعات استرالیا به دلیل همکاری با این شرکت مواجه است.

حکم روز چهارشنبه(۴مرداد) برای متا در رابطه با یک سرویس وی‌پی‌ان بود که این شرکت از اوایل سال ۲۰۱۶ تا اواخر ۲۰۱۷ به نام Onavo ارائه و به عنوان راهی برای حفظ امنیت اطلاعات شخصی آن را تبلیغ کرد. وی‌پی‌ان‌ها هویت کاربر اینترنت را با دادن یک آدرس آنلاین متفاوت به رایانه آنها مخفی می کنند.

قاضی وندی آبراهام گفت:« فیس‌بوک از Onavo برای جمع‌آوری مکان، زمان و فرکانس کاربران با استفاده از سایر برنامه‌های گوشی‌های هوشمند و وب سایت ها استفاده کرده است.»

او اضافه کرد که دادگاه می‌توانست متا را صدها میلیارد دلار جریمه کند زیرا استرالیایی‌ها برنامه را ۲۷۱هزار و۲۲۰ دفعه دانلود کرده‌اند و هر نقض قانون مصرف‌کننده ۱.۱ میلیون دلار استرالیا جریمه دارد.

متا که در سال گذشته ۱۱۶ میلیارد دلار درآمد جهانی داشت، در بیانیه‌ای اعلام کرد که هرگز به دنبال گمراه کردن مشتریان نبوده است و در چندین سال گذشته ابزارهایی ساخته‌ تا به مردم شفافیت و کنترل بیشتری بر نحوه استفاده از داده‌هایشان بدهد.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا