دانستنی های پزشکی

استفاده مقامات دولتی روسیه از گوشی آیفون ممنوع می‌شود پزشکی علم وپیشرفت

استفاده مقامات دولتی روسیه از گوشی آیفون ممنوع می‌شود پزشکی علم وپیشرفت

استفاده مقامات دولتی روسیه از گوشی آیفون ممنوع می‌شود پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از فایننشیال‌تایمز، سرویس امنیت فدرال روسیه پس از افشای یک عملیات جاسوسی با استفاده از دستگاه‌های اپل، استفاده آن توسط مقامات دولتی را ممنوع می‌کند.

مقامات روسیه هزاران کارمند دولتی را از استفاده آیفون و سایر محصولات اپل منع کرده‌اند زیرا بحث جاسوسی آمریکایی ها از این طریق بالا گرفته است.

وزارت بازرگانی روسیه اعلام کرد که از روز دوشنبه استفاده از آیفون برای امور کاری را ممنوع می کند. وزارت توسعه دیجیتال و همچنین روستیخ، شرکت هلدینگ دولتی روسی، گفته‌اند که از این روش پیروی خواهند کرد یا قبلاً ممنوعیت‌هایی را در این زمینه اعمال کرده اند.

ممنوعیت استفاده از آیفون، تبلت‌های آی‌پد و دیگر دستگاه‌های اپل در وزارتخانه‌ها و مؤسسات نشان‌دهنده نگرانی کرملین و آژانس جاسوسی سرویس امنیت فدرال در مورد افزایش فعالیت‌های جاسوسی توسط سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا علیه نهادهای دولتی روسیه است.

مقامات امنیتی روسیه اعلام کردند که آیفون‌ها ایمن تلقی نمی‌شوند و باید برای آن‌ها به دنبال جایگزین بود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ماه فوریه گذشته(بهمن-اسفند) فرمانی را امضا کرد که از سازمان‌های درگیر در زیرساخت‌های اطلاعاتی حیاتی این کشورمی‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ به نرم‌افزار توسعه‌یافته داخلی روی آورند.

آندری سولداتوف، کارشناس سرویس های امنیتی و اطلاعاتی روسیه گفت: « سرویس امنیت فدرال معتقد است که آمریکایی‌ها می‌توانند از تجهیزات خود برای شنود استفاده کنند.»

یکی از نزدیکان به آژانس دولتی گفت که ممنوعیت‌های مشابه قبلاً در وزارتخانه های دارایی و انرژی و سایر نهادهای رسمی وجود داشته یا در شرف اجرا است.

واسیلی اسماکوف، معاون رئیس وزارت بازرگانی، گفت که ممنوعیت وزارت بازرگانی شامل مکاتبات ایمیلی مربوط به فعالیت های کاری است.

یکی از نمایندگان روستیخ به فایننشال تایمز گفت که این محدودیت ها برای همه دستگاه های اپل اعمال می شود. اما استفاده از آنها برای مقاصد شخصی همچنان مجاز است.

نگرانی مسکو در مورد اپل پس از آن آغاز شد که سرویس امنیت فدرال روسیه در ۱ ژوئن(۱۱خرداد) اعلام کرد که یک عملیات جاسوسی توسط سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده با استفاده از دستگاه های اپل را کشف کرده است.

به گفته سرویس امنیت فدرال، چندین هزار گوشی آیفون (چه با سیم کارت روسی و چه آنهایی که در نمایندگی های دیپلماتیک مسکو در کشورهای ناتو و همچنین سوریه و چین ثبت شده اند) به نرم افزار نظارتی آلوده شده اند که نشان دهنده همکاری نزدیک اپل با آژانس امنیت ملی آمریکا است.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا