دانستنی های پزشکی

اطلاعات بیش از صد هزار کاربر ChatGPT در دارک وب فروخته شد پزشکی علم وپیشرفت

اطلاعات بیش از صد هزار کاربر ChatGPT در دارک وب فروخته شد پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از شرکت امنیتی سنگاپوری Group-IB، از زمان معرفی چت بات چت جی پی تی افراد بسیار زیادی عضو این سیستم شده اند و بر اساس اعلام شرکت امنیتی سنگاپوری Group-IB در یک سال گذشته بیشتر از صد هزار اطلاعات ورود به این هوش مصنوعی در دارک وب معامله شده است. طبق اعلام این شرکت سنگاپوری داده های ورود بیش از ۱۰۱ هزار دستگاه به سیستم چت جی پی تی در بازه ژوئن ۲۰۲۲ تا مه ۲۰۲۳ در دارک وب معامله شده است. 

 

 

 

علاوه بر این طبق اطلاعات موجود در ماه مه ۲۰۲۳ این اتفاق به اوج خود رسیده است و حدود ۲۷ هزار داده کاربران در بازارها آنلاین غیرقانونی معامله شده است. بیشترین اطلاعات فاش شده در سال گذشته که ۴۰ درصد از تمام داده های معامله شده را به خود اختصاص می دهد، به منطقه آسیا مربوط می شود. در این میان کشور هند با بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ مورد، پاکستان با ۹ هزار و ۲۱۷ مورد و ویتنام با ۴ هزار و ۷۷۱ مورد بالاترین میزان افشای داده های ورود به این چت بات را داشته اند. 

در اروپا نیز بیشترین میزان افشای اطلاعات در کشور فرانسه اتفاق افتاده و کشور آمریکا نیز در جایگاه هفتم این فهرست قرار گرفته است. 

دیمیتری شستاکوف رئیس بخش اطلاعات Group-IB نیز اعلام کرده است که اطلاعات فاش شده عمدتا از حساب هایی است که از روش احراز هویت مستقیم استفاده کرده اند؛ علاوه بر این وی اعلام کرده که زیر ساخت چت جی پی تی ضعیف نیست و این شرکت هرگز مقصر افشای این اطلاعات نخواهد بود. شستاکوف همچنین از نگرانی خود درباره احتمال افشای اطلاعات شرکت ها به واسطه استفاده کارکنان آن ها از این چت بات خبر داد.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا