دانستنی های پزشکی

اعتصاب نویسندگان هالیوود در اعتراض به هوش مصنوعی/ماشین های سرقت ادبی را مدیریت کنید پزشکی علم وپیشرفت

اعتصاب نویسندگان هالیوود در اعتراض به هوش مصنوعی/ماشین های سرقت ادبی را مدیریت کنید پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌ان‌ان، اختلاف بر سر هوش مصنوعی یکی از چندین موضوعی است که نویسندگان سینما و تلویزیون هالیوود را به اعتصاب کشاند و اولین توقف کار در ۱۵ سال گذشته را رقم زد.

دهه‌ها است نویسندگان هالیوود  فیلمنامه‌های علمی تخیلی می‌نویسند که نشان می‌دهد ماشین‌هایی دنیا را در دست گرفته‌اند. اکنون، آنها برای اینکه مطمئن شوند ربات‌ها بی کارشان نمی‌کنند اعتصاب کردند.

اختلاف بر سر هوش مصنوعی یکی از چندین موضوعی است که نویسندگان سینما و تلویزیون هالیوود را به اعتصاب سوق داد. هوش مصنوعی در هالیوود، در رفع چین و چروک صورت مجریان مسن، حذف فحاشی بیش از حد دیالوگ بازیگران و کمک به ساخت فیلم‌های کوتاه انیمیشن مفید بوده است. علاوه بر این، برخی از نویسندگان نیز شروع به بررسی استفاده از هوش مصنوعی برای ساخت فیلمنامه ها کرده اند.

اما نویسندگان می ترسند که توسط هوش مصنوعی کنار گذاشته شوند یا در اولویت های بعدی قرار گیرند. به عنوان مثال، استودیوها به جای اینکه برای نوشتن پیش نویس اول نویسندگان را استخدام کنند، شاید آنها را برای انجام پیش نویس دوم به کار گیرند که هزینه کمتری دارد.

 انجمن نویسندگان آمریکا پیشنهادی ارائه کرد مبنی بر اینکه هر چیزی که توسط یک سیستم هوش مصنوعی مانند چت‌جی‌پی‌تی ایجاد می شود، نباید به عنوان مطالب ادبی در نظر گرفته شود. در اصل، اگر یک مدیر استودیو یک فیلمنامه تولید شده توسط هوش مصنوعی را برای بازبینی در اختیار نویسنده قرار دهد، نمی‌تواند به نویسنده با نرخ پایین‌تری برای بازنویسی کار دستمزد بدهد.

این اتحادیه همچنین مدعی است که از فیلم نامه های فعلی نباید برای آموزش هوش مصنوعی استفاده شود، زیرا ممکن است منجر به سرقت مالکیت معنوی شود.

آن ها می خواهند که هوش مصنوعی از کسب و کار نوشتن فیلمنامه دور باشد و سعی در جایگزینی نویسندگان نکند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا