اخبار

افتتاح چهارمین جشنواره شاتوت و نمایشگاه محصولات محلی سولقان پرشین طب

افتتاح چهارمین جشنواره شاتوت و نمایشگاه محصولات محلی سولقان پرشین طب

چهارمین جشنواره شاتوت و نمایشگاه محصولات محلی تولیدی بانوان دهستان سولقان Û²Û° لغایت Û²Û³ تیرماه  به مدت چهار روز در روستای سولقان برگزار می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، چهارمین جشنواره شاتوت و نمایشگاه محصولات محلی تولیدی بانوان دهستان سولقان ۲۰ لغایت ۲۳ تیرماه  به مدت چهار روز در روستای سولقان برگزار می‌شود.

با توجه به شناخته شدن سولقان به عنوان قطب شاتوت کشور، امسال هم به مانند سالهای گذشته جشنواره‌ای با عنوان این میوه ارغوانی و در کنار آن حمایت از بانوان و باغداران روستایی در سولقان برگزار خواهد شد. به مانند سه دوره گذشته نمایشگاه عرضه محصولات محلی و خانگی بانوان زحمتکش روستای سولقان برگزار می‌شود.

در این دوره  با توجه به استقبال گردشگران و درخواست غرفه داران در سال گذشته چهار روز این نمایشگاه دایر است و بانوان روستایی می‌توانند محصولات خود را که شامل عرقیجات گیاهی و مشتقات میوه‌های تولیدی روستا مانند ترشی، مربا، شربت ، صنایع دستی و تولید گل و گیاه است را در کنار عرضه شاتوت و دیگر میوه های باغات سولقان عرضه کنند.

همچنین در سال اول تعداد ۱۰ غرفه سال دوم ۱۵ غرفه و سال سوم تعداد ۳۰ غرفه و امسال ۳۵  غرفه که شامل تولیدات بانوان روستا در بخش‌های محصولات باغی، صنایع دستی در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است که این نشان از احیا و رشد مشاغل خانگی و علاقه بانوان به فعالیت در این بخش است.

چهارمین جشنواره شاتوت به مانند سال گذشته در پارک کوهستان که بزرگترین پارک روستایی بخش کن است در فضایی بالغ بر بیش از ۴۵۰۰ متر برگزار خواهد شد و مراسم افتتاحیه این جشنواره که به همت دهیاری سولقان و با مشارکت بخشداری کن، شهرداری های مناطق ۵ و ۲۲ تهران،جهاد کشاورزی شهرستان تهران،هیئت ورزش روستایی شمالغرب تهران، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی ستاد گردشگری شهرداری تهران و شورای اسلامی سولقان برپا خواهد شد؛ ساعت ۱۷ روز سه شنبه برگزار می‌شود.

برپایی بیش از ۴۰ غرفه عرضه محصولات محلی، شاتوت و صنایع دستی، مراسم جشن، نورافشانی، جنگ شادی کودکان، مسابقه ، جشن پرچم، پذیرایی از گردشگران با شاتوت و فراورده‌های آن از جمله برنامه‌هایی است که  در ایام برپایی جشنواره شاتوت برگزار می‌شود.

گفتنی است چهارمین جشنواره شاتوت از ۲۰ تیر لغایت ۲۳ تیر در پارک کوهستان روستای سولقان واقع در منطقه ۵ تهران، بلوار کوهسار، جاده سولقان، روستای سولقان، ابتدای شهرک شهدا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا