اخبار پزشکی

افراد با علائم مسمومیت بر اثر متانول به مراکز درمانی مراجعه کنند اخبار سلامت

افراد با علائم مسمومیت بر اثر متانول به مراکز درمانی مراجعه کنند اخبار سلامت

کرج- رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: افراد دارای علائم مسمومیت بر اثر متانول بدون نگرانی و استرس از موضوعات دیگر فوراً به مراکز درمانی مراجعه کنند.

شهرام صیادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: افرادی که بر اثر سو مصرف مشروبات الکلی دچار علائمی همچون اختلال در بینایی، تاری دید، حساسیت به نور، علائم گوارشی، حالت تهوع و استفراغ، درد شکم، علائم تنفسی، درد قفسه سینه شده اند فوراً و بدون اتلاف وقت به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد: تأخیر در مراجعه ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای مسمومان داشته باشد

صیادی افزود: افراد دارای علائم مسمومیت ناشی از متانول بدون هیچ نگرانی و استرس از موضوعات دیگر به مراکز درمانی مراجعه کنند تا از آسیب‌های جدی جلوگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: تعدادی از افرادی که مراجعه کردند علائم مسمومیت نداشتند اما چون به همراه دیگر افرادی که دچار علائم شده‌اند مصرف الکل داشته‌اند به بیمارستان مراجعه کرده و سم متانول در آزمایشات آنها دیده شده و فوراً درمان برای آنها آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز تصریح کرد: مراجعه زودهنگام و دیالیز به موقع و سریع می‌تواند سم را از بدن فرد خارج کند و از بروز عوارض بیشتر همچون اختلال بینایی، نابینایی، خونریزی گوارشی، مغزی و حتی فوت جلوگیری کند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا