اخبار

افزایش اماکن ویژه زنان در دوره مدیریت شهری زاکانی پرشین طب

افزایش اماکن ویژه زنان در دوره مدیریت شهری زاکانی پرشین طب

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از افزایش اماکن و مجموعه‌های ویژه بانوان در دوره مدیریت شهری فعلی خبر داد و گفت: این روند همچنان ادامه خواهد داشت تا بتوانیم دسترسی مناسبی برای بانوان به مجموعه‌ها و اماکن داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امین توکلی‌زاده در آیین افتتاح شهردخت و سالن کنفرانس بوستان بانوان منطقه ۱۹ که عصر امروز در قالب پنجاه و پنجمین پویش امید و افتخار با حضور تورج فرهادی شهردار منطقه ۱۹، مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات خوبی در این دوره در مدیریت آقای فرهادی در منطقه ۱۹ انجام شده است. همچنین برنامه‌های خوبی در حوزه فرهنگی در این منطقه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: شهردخت در منطقه ۱۹ در طی ۳ ماه  و با هزینه ۱۰ میلیارد تومان توسط شهرداری منطقه احداث و امروز به بهره‌برداری خواهد رسید. از تک تک همکارانمان در منطقه ۱۹ قدردانی می‌شود و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و انشاءالله مجموعه‌های بیشتری در این دوره احداث شود.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: افزایش بوستان‌های مادر و کودک و مجموعه‌های کوثر در این دوره رقم خورده است و هم‌اکنون ۷ شهردخت در شهر تهران فعالیت می‌کنند؛ به طوری که در گذشته ما تنها یک شهردخت داشتیم و با تلاش همکاران به ظرفیت شهردخت‌ها افزوده شده و این بیانگر عزم جدی مدیریت شهری برای خدمت‌رسانی به بانوان است.

توکلی‌زاده گفت‌: شاید مردم از خیلی‌ها شعار در حوزه بانوان شنیده باشند اما در عمل اقدامی از سوی آنها انجام نشده است، اما خوشبختانه هم در دولت و هم مجموعه مدیریت شهری عزم جدی برای تحقق پروژه‌ها در حوزه بانوان شکل گرفته است.

وی ادامه داد: ما در مدیریت شهری بنایمان بر این است که زیرساخت‌های مورد نیاز بانوان را گسترش بدهیم و به همه مناطق سپرده شده که اگر زمین یا ملکی دارند و می‌توانند به نفع بانوان تغییر کاربری بدهند حتما از آن استفاده کنند و این همت وظیفه ماست و تکلیفی است که برگردن ماست و افقی است که آن را تعریف کرده‌ایم.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: این مطالبه مردم است و مطالبه به حق و درستی است و ما نیز وظیفه داریم آن را عملیاتی کنیم تا بانوان بتوانند در فضایی مناسب حضور داشته باشند.

توکلی‌زاده افزود: تمام همت ما بر این است که کمتر شعار بدهیم و بیشتر عمل کنیم و بتوانیم در این دوره زیرساخت‌های حوزه بانوان را گسترش بدهیم و یکی از بحث‌های ما این است که بتوانیم حوزه بانوان را به حدی برسانیم که یک خانم ساکن تهران ۲۰، ۲۵ دقیقه به یک مجموعه مختص بانوان دسترسی پیدا بکند و تفاوتی ندارد که این مجموعه پارک باشد، یا بوستان یا شهردخت و باید این بستر در تهران فراهم شود.

وی گفت: شهرداران مناطق در این موضوع نیز همکاری لازم را دارند تا بتوانند زیرساخت‌های لازم را در حوزه بانوان فراهم کنیم.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به پنجاه و پنجمین پویش امید و افتخار تصریح کرد: شنبه‌های امید و افتخار به ایستگاه پنجاه و پنجم خود رسیده است و در طی این مدت پروژه‌های مختلفی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و … به بهره‌ برداری رسیده و انشاءالله ایستگاه‌های بعدی نیز پیش رو خواهیم داشت و شاهد افتتاح پروژه‌ها خواهیم بود.

توکلی‌زاده گفت: جدول مفصلی را داریم که در طی ۲۰ ماه گذشته این پروژه ها در مناطق و محلات مختلف تهران به بهره‌برداری رسیده و صحنه جدیدی را در سطح شهر تهران رقم زده است و کمتر منطقه‌ای داریم که چند افتتاح در آن رخ نداده باشد و همه بخش‌ها را تلاش کردیم که پروژه افتتاح کنیم. به عنوان مثال در بخش مترو در روزهای پایانی سال گذشته چند ایستگاه با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: متاسفانه در دوره گذشته حتی مدیریت قبل توان پرداخت حقوق را نداشت و هیچ وقت کسی فکر نمی‌کرد که همکاران بنده بتوانند در قالب پویش امید و افتخار پروژه‌های مختلف را به بهره‌برداری برسانند و این لطف خداوند و تلاش همکارانمان بوده است و اگر این بدنه کوشا و تلاشگر شهرداری نبود، قطعا شاهد افتتاح این پروژه‌ها و برنامه‌ها نبودیم.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: انشاءالله با همت همکاران در اداره کل بانوان شهرداری برنامه‌های بیشتری را در دهه کرامت خواهیم داشت و شاهد برگزاری جشنواره دهه کرامت در جوار حرم عبدالعظیم حسنی(ع) خواهیم بود.

توکلی‌زاده افزود: برنامه‌های متعددی در قالب پویش مهر خواهری و مهر برادری تدارک دیده شده که در ایام دهه کرامت در شهر تهران اجرا خواهد شد.

به گزارش تسنیم، مریم اردبیلی در نیز حاشیه افتتاح شهردخت و سالن کنفرانس بوستان منطقه ۱۹ اظهار کرد: سال گذشته در روز ولادت حضرت معصومه(س) و دختر، شهردار تهران وعده داد که در زمان‌بندی یک ساله ۴ شهردخت افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: پیش از این تنها در منطقه ۶ یک شهردخت فعالیت داشت که امروز ۳ شهردخت در ۳ منطقه ۱۹، ۲۰ و همچنین شهردخت ۲ در منطقه ۶ فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: ساختمانی نیز در منطقه ۱۹ وجود داشت که کاربری خیریه در گذشته انجام می‌داد اما چندی بود که فعالیتی در این ساختمان انجام نمی‌شد که با برنامه‌ریزی انجام شده، کاربری این ساختمان تغییر و به مجموعه شهردخت تبدیل شد.

اردبیلی گفت: البته در منطقه ۲ نیز یک ساختمان برای شهردخت در نظر گرفته شده که به لحاظ امکانات قابلیت استفاده خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در برنامه چهارم شهرداری تهران احداث شهردخت در مناطق مختلف تهران در نظر گرفته شده است، افزود: در گذشته مکان‌هایی تحت عنوان شهربانو در ۲۲ منطقه تهران فعالیت داشت که در این مجموعه‌ها اوقات فراغت و تفریح بانوان سپری می‌شد اما در این دوره بررسی درخصوص مجموعه‌های شهربانو انجام شد و در نهایت راه‌اندازی مجموعه‌های شهردخت با جنس نوآوری و استارت‌آپی و پاتوق‌هایی از این جنس در نظر گرفته شد و در نهایت بنا داریم در مناطق مختلف تهران شهردخت‌هایی از جنس استارت‌آپی راه‌اندازی کنیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا