اخبار

افزایش تعداد زائران به ازای کاهش نیروهای پزشکی حج/ زائران پیش از حج پیاده‌روی‌ روزانه داشته باشند پرشین طب

افزایش تعداد زائران به ازای کاهش نیروهای پزشکی حج/ زائران پیش از حج پیاده‌روی‌ روزانه داشته باشند پرشین طب

سرپرست مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر Ú¯ÙØª: بیش از Û±Û°Ûµ نفر از نیروهای Ù¾Ø²Ø´Ú©ÛŒ حج را کاهش دادیم و Û±Û°Ûµ نفر به ظرفیت اعزام زائرین حج‌گذار اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم‌، سیدعلی مرعشی در همایش تخصصی روحانیان اهل سنت اظهار کرد: دوستانی که سابقه تشرف مکرر دارند خاطرشان هست که یک زمانی پزشکی حج براساس پزشک کاروان بود اما امسال بر اساس تغییرات انجام شده، گروهی Ø§Ø² پزشکان که زائرین را معاینه کردند افراد Ø¯Ø§ÙˆØ·Ù„ب انجام معاینات هستند.

وی افزود: بر این اساس Ø§Ù…سال ۴۵۸ نفر زائر، عملیات معاینات حجاج را انجام دادند که از بین آنها ۲۲۰ Ù…شرف می‌شوند و باقی آنها Ø¯Ø± سال‌های آینده با همان فرمول یک‌سال درمیان که برای روحانیون و عوامل اجرایی سازمان حج و زیارت گذاشته است، اعزام خواهند شد.

مرعشی با بیان اینکه Ù¾ÛŒØ´ از این Ø¯Ø± مکه ۶۰ تخت بیمارستانی در اختیار داشتیم اما Ø§Ù…سال این این رقم به ۷۰ تخت افزایش یافته است، تصریح کرد: بیش از ۱۰۵ نفر از نیروهای Ù¾Ø²Ø´Ú©ÛŒ حج را کاهش دادیم و ۱۰۵ نفر به ظرفیت اعزام زائرین حج‌گذار اضافه شده است.

وی اظهار کرد: ما مانند همیشه توصیه‌هایی به زائرین داریم که Ø¯Ø± وهله اول آمادگی پیش از اعزام به حج است و برای آمادگی جسمانی کافی باید یک برنامه ورزش و پیاده‌روی منظم Ø¯Ø§Ø´ØªÙ‡ باشند تا Ø¯Ø± پیاده‌روی‌ها دچار مشکل نشوند. علاوه بر این توصیه‌های بهداشتی که از سوی پزشکان مطرح می‌شود، Ù‡Ù…یشه کلام علمای ربانی تأثیرگذاری خاص خود را دارد و توصیه‌هایی که راجع به رعایت مسائل بهداشتی و سلامتی‌شان می‌شود بیش از کلام پزشکی بنده اثرگذاری و اثربخشی دارد، بنابراین Ø±ÙˆØ­Ø§Ù†ÛŒÙˆÙ† می‌توانند در این زمینه کمک زیادی به  داشته باشند.

وی افزود: میانگین سنی زائران بیش از سال‌های گذشته است زیرا Ø³Ø§Ù„ ۱۴۰۱ Ø²Ø§Ø¦Ø± بالای ۶۰ سال نداشتیم و زائرین ثبت نامی قبلی که باید مشرف می‌شدند از گردانه اعزام خارج شدند و آنهایی که بالای ۶۰ سال بودند Ø¨Ù‡ سهمیه امسال اضافه شده‌اند در نتیجه ما بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ زائر بالای ۸۰ سال داریم.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا