اخبار پزشکی

افزایش ۵۰ درصدی تولید «سوکارت» در هلال احمر اخبار سلامت

افزایش ۵۰ درصدی تولید «سوکارت» در هلال احمر اخبار سلامت

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به این که رفع نیاز بیماران خاص در دستور کار قرار دارد، از افزایش ۵۰ درصدی تولید «سوکارت» در جمعیت هلال احمر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا عسکری مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با اشاره به تولیدات در حوزه تجهیزات پزشکی گفت: یکی از محصولاتی که در شرکت تجهیزات پزشکی تولید می‌شود، «سوکارت» یا همان کنسانتره پودری بی کربنات است. ماشین دیالیز، ابتدا بی کربنات سدیم خشک موجود در «سوکارت» را با آب خالص RO به صورت آنلاین مخلوط، سپس با اختلاط آن با مایع کنسانتره اسیدی، محصول همودیالیز مناسب را تهیه می‌کند.

وی افزود: ۱۷ هزار و ۶۶۴ عدد از این محصول در هفته گذشته تولید شده که رشدی ۵۰ درصدی نسبت به هفته گذشته دارد. بر همین اساس تلاش می‌شود تا محصولات مورد نیاز بیماران خاص با سرعت بیشتری تولید شود.

عسکری ادامه داد: ۶ هزار و ۴۸۰ گالن محلول دیالیز ۵ لیتری نیز در همین بازه زمانی تولید شده و برای تکمیل این چرخه، ۲۶ هزار و ۸۸۰ عدد نیز «سوبگ» ساخته شده است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی تصریح کرد: همچنین در هفته گذشته بیش از ۳۳ هزار و ۴۰۰ عدد انواع صافی دیالیز و بیش از ۴۰ هزار ست دیالیز نیز تولید شده است تا نیاز بیماران خاص در این مجموعه تأمین شود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا