اخبار

افزایش ۴۳ درصدی بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در سال گذشته پرشین طب

افزایش ۴۳ درصدی بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در سال گذشته پرشین طب

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از افزایش ۴۳ درصدی بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بیت‌الله برقراری؛ مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در نشست خبری با اشاره به نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی اظهار کرد: در گذشته مدیران وقت صندوق توجه کمتری را به پتانسیل و ظرفیت رسانه‌ها داشتند؛ در صورتی که با استفاده از ظرفیت‌ رسانه‌ها می‌توانیم اطلاع‌رسانی بهتری را به جامعه هدف صندوق داشته باشیم و اگر افراد از خدمات این صندوق مطلع شوند قاعدتاً تعداد بیشتری برای تحت پوشش قرار گرفتن زیر چتر این صندوق اقدام می‌کنند.

وی تصریح کرد: رسالت اصلی صندوق بیمه بازنشستگان کشاورزان، روستاییان و عشایر گسترش چتر بیمه‌ای است و کشاورزان و روستاییان و عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جامعه هدف این صندوق هستند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر افزود: در برنامه چهارم و پنجم و اسناد بالادستی به ظرفیت و تکالیف صندوق تاکید شده است و پوشش حداکثری را برای جامعه هدف صندوق تاکید کرده است.

برقراری گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده یک برنامه عملیاتی و راهبردی برای صندوق طراحی شده است و این برنامه در راستای تحقق عدالت و تحول‌آفرینی در صندوق طراحی شده است.

وی افزود: در زمان استقرار دولت آقای رئیسی بالغ بر ۵۴۲ هزار و ۱۳۱ نفر تحت پوشش بیمه صندوق کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گرفته‌اند که این آمار بی‌نظیر بوده و در واقع بعد از جذب بیمه شده مهمترین برنامه نگهداری از بیمه‌شدگان و تمدید بیمه‌شدگان است و باید به این موضوع توجه شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: سطوح درآمدی در سال ۱۴۰۲ حدود ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است، به طوری که در گذشته یا افزایش پیدا نمی‌کرد و اگر افزایش پیدا می‌کرد ۱۰ الی ۱۵ درصد و حداکثر ۲۵ درصد بود اما در دوره جدید ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد که این کار نیز بی‌نظیر بود.

برقراری تصریح کرد: ۲۲ هزار فقره وام بدون ضامن و وثیقه به مستمری‌بگیران با اعتبار ۹۶ میلیارد تومان پرداخت کردیم. همچنین بیمه تکمیلی برای اولین بار برای مستمری‌بگیران عملیاتی شد و در سه استان به صورت آزمایشی انجام شده و رضایتمندی مستمری‌بگیران را در پی داشته است و سایر استان‌ها نیز درخواست اجرای این طرح را داشته‌اند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته حقوق مستمری‌بگیران ۴۳ درصد افزایش پیدا کرد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: همچنین در سال گذشته قرارگاه کرامت جهت تبیین خدمات و گسترش ضریب پوششی به جامعه هدف ایجاد شد. همچنین ۲۹ تفاهمنامه همکاری با دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف امضا شد.

برقراری با اشاره به آغاز سفرهای استانی تصریح کرد: سال گذشته به ۱۷ استان سفر کردم و با کارگزاری‌ها و مدیران جلسات برگزار شد تا بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل صندوق و جذب بیمه‌شدگان استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: سال گذشته با یک برنامه‌ریزی مدون کارگزاری‌های صندوق ساماندهی شدند. همچنین برای پایداری صندوق نیز باید حتما به دو مولفه توجه شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: برنامه‌هایی نیز برای سال جدید طراحی شده که کاملا هماهنگ با برنامه تحولی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهد بود که از آن جمله می‌توان به افزایش ضریب بیمه‌ها با توجه به عدالت اجتماعی اشاره کرد. این برنامه‌ها باید قابلیت عملیاتی شدن داشته باشند و اگر این مسیری که بر اساس برنامه راهبردی تبیین شده با همین هوشمندی و کارآمدی دنبال شود حتما نتایج خوبی را در پی خواهد داشت.

برقراری گفت: تلاش در حوزه‌های بیمه‌های اجتماعی تاثیر مستقیم در رفاه و معیشت مردم خواهد داشت و باید به این موضوع توجه شود و بتوانیم بر اساس برنامه‌های طراحی شده گام برداریم.

وی گفت: در برنامه هفتم توسعه کشور به ظرفیت و پتانسیل صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان و عشایر اشاره شده است و یکی از مباحثی که در برنامه آمده است دریافت مطالبات صندوق از دولت است و این مسئله می‌تواند موجب پایداری صندوق باشد و ان‌شاءالله جایگاه صندوق را در برنامه هفتم ارتقاء بدهیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خاطرنشان کرد: بودجه سال گذشته ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود که امسال این بودجه به ۴ هزار میلیارد تومان رسیده است و رشد خوبی را در این زمینه نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.

برقراری اضافه کرد: استان آذربایجان غربی به عنوان استان موفق در جذب بیمه شده در سال گذشته معرفی و بالغ بر ۴۲ هزار بیمه شده در این استان جذب صندوق شده‌اند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا