دانستنی های پزشکی

اقدام جدید هند علیه گوگل/ قوانین ضدانحصار را رعایت کنید پزشکی علم وپیشرفت

اقدام جدید هند علیه گوگل/ قوانین ضدانحصار را رعایت کنید پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، راجیو چاندراسخار، وزیر فناوری اطلاعات هند اعلام کرد که یک ناظر ضد انحصار سال گذشته متوجه شد که گوگل از موقعیت خود در بازار سوء استفاده کرده و دولت هند قصد دارد علیه شرکت آلفابت(مادر گوگل) اقدام کند.

سازمان ضد انحصار هند در ماه اکتبر(مهر و آبان) گوگل را در دو مورد که شامل سوء استفاده از موقعیت تسلط خود بر بازار سیستم عامل اندروید و تشویق توسعه دهندگان به استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه ای آن بود، ۲۷۵ میلیون دلار جریمه کرد.

چاندراسخار، در مصاحبه ای به رویترز گفت که چنین یافته هایی جدی هستند و باعث نگرانی عمیق دولت هند می شود و ما اقدام خود را علیه گوگل انجام خواهیم داد.

وی افزود که این وزارت اقداماتی را اندیشیده و در هفته های آینده عملی خواهد کرد. او از مشخص کردن نوع سیاست یا اقدام نظارتی دولت خودداری کرد.

چاندراسخار، که یکی از بالاترین مقام‌های دولت نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند است، گفت: «این موضوع نگران‌کننده است، نه فقط برای ما، بلکه برای کل اکوسیستم دیجیتال در هند نگران‌کننده است».

گوگل به درخواست اظهارنظر درباره اظهارات وزیر پاسخ نداد. چاندراسخار در پاسخ به این سوال که آیا در مورد این موضوع با گوگل مذاکره کرده است، گفت: «نیازی به هیچ بحثی نیست. نتیجه دادگاه مشخص است».

یک دادگاه هند در فروردین ماه گفت که یافته های کمیسیون رقابت هند در مورد رفتار ضدرقابتی گوگل در بازار اندروید درست است.

ناظر رقابت هند پس از اینکه بسیاری از استارت‌آپ‌ها ادعا کردند که سیستم هزینه خدمات جدیدی که گوگل برای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای استفاده می‌کند، تصمیم قبلی کمیسیون رقابت در ماه اکتبر را نقض کرده تحقیق دیگری را در مورد گوگل آغاز کرده است.

به دنبال فرمان دانحصار اندروید در هند، گوگل نیز مجبور شد تغییرات گسترده ای در نحوه بازاریابی سیستم عامل موبایل خود در این کشور ایجاد کند.

حدود ۹۷ درصد از ۶۲۰ میلیون گوشی هوشمند هند بر روی اندروید اجرا می شوند و این شرکت هند را به عنوان بازار رشد حیاتی به حساب می آورد.

شرکت‌های دیگری مانند اپل  و آمازون نیز به دلیل اقدامات ضد رقابتی در هند با پرونده‌هایی روبرو هستند. چاندراسخار گفت که دولت مایل است اقداماتی را برای اطمینان از حفاظت از اقتصاد دیجیتال هند انجام دهد.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا