اخبار

امدادرسانی به ۳۳۰۰ متاثر از برف، کولاک و آب‌گرفتگی در ۱۲ استان پرشین طب

امدادرسانی به ۳۳۰۰ متاثر از برف، کولاک و آب‌گرفتگی در ۱۲ استان پرشین طب

رئیس سازمان امدادونجات با اشاره به پایان عملیات امدادرسانی در سوانح جوی کشور گفت: در سه روز گذشته به بیش از ۳۳۰۰ هموطن متاثر از برف و کولاک و آب‌گرفتگی در ۱۲ استان کشور امدادرسانی شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی ولی‌پور اظهار کرد: از روز پنجم تا ساعت ۶ صبح امروز هشتم دی‌ماه، عملیات‌ امداد و نجات در حوادث جوی ۱۲ استان شامل ۲۳ شهرستان و ۳۷ منطقه کشور که متاثر از برف و کولاک و آب‌گرفتگی بودند انجام شد و در جریان آن امدادگران توانستند به ۳۳۴۴ هموطن حادثه‌دیده امدادرسانی کنند.

ولی‌پور افزود: در سه روز گذشته ۸۳ حادثه‌دیده اسکان اضطراری داده شدند و همچنین ۱۸ نفر به منطقه امن و یک نفر به مرکز درمانی منتقل شد.

به گفته رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌ احمر در این باره زمانی ۲۰۵ امدادگر و نجاتگر هلال‌احمر در قالب ۵۵ تیم امدادی در حال خدمت‌رسانی به حادثه‌دیدگان بودند و ۳۳ خودرو را از برف رهاسازی کرده و آب‌گرفتگی در ۱۰ واحد مسکونی را نیز تخلیه کردند.

ولی پور از توزیع ۱۷ دستگاه چادر در بین حادثه‌دیدگان خبر داد و افزود: در این روزها ۴ هزار و ۷۷۲ کیلوگرم نایلون، ۱۰۹ تخته پتو، ۱۰۰ تخته موکت، ۳۸ شعله والور، ۱۶۰ بسته غذایی، ۸۰کیلوگرم برنج، ۲۱۱ قوطی کنسروجات میان متاثرین توزیع شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا