اخبار

انبارهای غیرقانونی "پاساژ مهستان" قلع و قمع شد پرشین طب

انبارهای غیرقانونی "پاساژ مهستان" قلع و قمع شد پرشین طب

شهردار منطقه۱۱ از اجرای رأی کمیسیون ماده صد پاساژ مهستان و رفع تخلف پس از ۱۵ سال در این مجتمع تجاری خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمد موسوی شهردار منطقه۱۱ ضمن اعلام اجرای فاز اول رفع تخلف از ساختمان پاساژ مهستان اظهار کرد: مرکز خرید محصولات فرهنگی مهستان از منظر شهرسازی و ایمنی دارای نواقص و تخلفات عدیده‌ای است که طی سال‌های متمادی اخطارهای متعددی از سوی ناحیه و شهرداری منطقه به مالکین، کسبه و اعضای هیئت مدیره ارسال شده که متاسفانه اقدامی جدی صورت نگرفته بود.

وی افزود: با توجه به اولویت رفع خطر از ساختمان‌های ناایمن و برخورد مطابق قانون با تخلفات ساختمانی، جلسات متعددی با ذی‌نفعان پاساژ برگزار شد و با همراهی اولیه اعضای هیئت مدیره و مالکین در فاز نخست، ۴۲ پارکینگ این ساختمان که طی سال‌های گذشته به انبار تجاری تبدیل شده بود قلع و قمع شد.

موسوی تصریح کرد: حادثه‌ای که در ساختمان۱۵۲ خیابان بهار رخ داد و منجر به شهادت آتش‌نشان شد زنگ هشداری برای هوشیاری مدیریت شهری در برخورد قاطعانه با تخلفات ساختمانی بود و موضوع تخلف تبدیل کاربری پارکینگ مهستان به انبار تجاری نیز کاملا مشابه ساختمان ۱۵۲ بهار بود که با اقدام به هنگام و همکاری مالکین مانع از حادثه‌ای دیگر شدیم.

شهردار منطقه ۱۱ یادآور شد: ۴۲ پارکینگ این پاساژ انبار تجاری غیر قانونی اقلام قابل اشتعال شامل پلاستیک و پارچه و کاغذ و …. بود که تنها با کمترین آتش‌سوزی دسترسی کامل به طبقات منفی ۲ و ۳ کاملا محدود می‌شد و اقدام نخست در ایمن‌سازی و رفع تخلفات ساختمان پاساژ مهستان حذف انبارهای تجاری غیرقانونی بود.

وی خاطرنشان کرد: برخورد با تخلفات ساختمانی این پاساژ ادامه دارد و در فاز دوم با همکاری ذی‌نفعان این پاساژ، رای کمیسیون تمام انبارهای تجاری که تبدیل به کارگاه شده است نیز اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا