اخبار

انتظار داشتیم آنچه قبل از قطع ارتباط ایران و عربستان انجام می‌شد بعد از برقراری روابط هم اتفاق بیفتد پرشین طب

انتظار داشتیم آنچه قبل از قطع ارتباط ایران و عربستان انجام می‌شد بعد از برقراری روابط هم اتفاق بیفتد پرشین طب

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی پس از ورود به مکه گفت: انتظار داشتیم آنچه قبل از قطع ارتباط ایران و عربستان در مدینه انجام می‌شد بعد از برقراری روابط هم اتفاق بیفتد اما شاید نیاز به زمان بیشتری باشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب پس از ورود به مکه مکرمه از برنامه‌ریزی مطلوب برای ایام تشریق و انجام مناسک حج ابراز رضایت کرد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی حج تمتع ۱۴۰۲ از مدت‌ها قبل در ایران اسلامی صورت گرفته بود، گفت: خدا را شاکریم که با تلاش خادمان ضیوف‌الرحمان برنامه‌هایی که از ایران در نظر گرفته بودیم نه تنها به طور کامل در مدینه اجرا شد بلکه تعدادی برنامه جدید هم برای زائران در نظر گرفته شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با ابراز رضایت از شرایط مطلوب حجاج ایرانی مدینه اول گفت: ما انتظار داشتیم آنچه قبل از قطع ارتباط ایران و عربستان در مدینه انجام می‌شد بعد از برقراری روابط هم اتفاق بیفتد اما شاید نیاز به زمان بیشتری باشد تا این خواسته زائران و حجاج ایرانی محقق شود.

وی با اشاره به برنامه‌هایی که در مکه مکرمه برای حجاج ایرانی در نظر گرفته شده است گفت: خادمان حجاج در ستاد مکه برنامه‌ریزی خوبی داشته‌اند و زحمات زیادی را متحمل شدند تا شرایط برای اسکان و زیارت و انجام مناسک زائران فراهم شود.

حجت الاسلام والمسلمین نواب شرایط هر حج را نسبت به حج قبل متفاوت دانست و گفت: نمی‌توان دو حج دو سال را با هم مقایسه کرد چرا که هر سال و هر حج شرایط متفاوت و مختص به خودش را دارد.

وی تأکید کرد: بنابراین برای این که بتوانیم اظهارنظر دقیق و درستی داشته باشیم باید همه شرایط را بررسی کنیم. با توجه به تجربیاتی که از سال‌های گذشته وجود دارد خدا را شاکر هستیم که برنامه‌های پیش‌بینی شده مطلوب اجرا شده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان این که چشم انداز هر حج با حج دیگر متفاوت است گفت: برای ایام تشریق برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته است و‌امیدواریم زائران ایران در این ایام خادمان خودشان را از دعای خیرشان محروم نکنند.

سرپرست حجاج ایرانی به همراه سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت برای بررسی مسائل و امور مربوط به زائران ایرانی و بازدید از هتل‌های محل استقرار آنان بامداد شنبه وارد مکه مکرمه شد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا