اخبار

انتقاد به عدم دریافت پول نقد در ایستگاه‌های مترو پایتخت پرشین طب

انتقاد به عدم دریافت پول نقد در ایستگاه‌های مترو پایتخت پرشین طب

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری نسبت به عدم دریافت پول نقد در ایستگاه‌های مترو پایتخت انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی پیرهادی در حاشیه یکصدو چهل و ششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در حوزه محیط زیستی در سنوات گذشته با آن روبرو بوده‌ایم بحث عدم اتصال فاضلاب‌های ایستگاه‌های مترو به فاضلاب شهری بوده است و همین امر مشکلات عدیده‌ای را در ارتباط با بوی نامطبوع در برخی ایستگاه‌ها به وجود آورده است.

وی افزود: تعداد قابل توجهی از شهروندان با مترو در سطح شهر تهران جابجا می‌شوند و مترو به عنوان یکی از حمل‌ونقل‌های پرتردد در سطح شهر تهران محسوب می‌شود؛ اما همانطور که گفته شد به دلیل اتصال فاضلاب ایستگاه مترو با فاضلاب شهری بعضا شاهد انتشار بوی نامطبوع در برخی از ایستگاه‌ها بوده‌ایم.

پیرهادی تصریح کرد: البته در این زمینه نیز شرکت مترو تهران از چاه‌های جذبی و یا مخازن فاضلاب در ایستگاه‌ها استفاده کرده است، اما در این دوره از مدیریت شهری و به‌ویژه در کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به صورت ویژه به مسئله اتصال فاضلاب ایستگاه‌های مترو به فاضلاب شهری ورود جدی را داشته است.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که در سال گذشته در دستور کمیسیون قرار گرفت به اتصال فاضلاب مترو به سیستم فاضلاب شهری بر می‌گردد که روز گذشته نخستین ایستگاه (ایستگاه شهدای هفت تیر) به فاضلاب شهری متصل شد.

وی با بیان اینکه در یک بازه زمانی تعیین شده به نوبت و بر اساس اولویت‌، سایر فاضلاب‌های ایستگاه‌های مترو به فاضلاب شهری متصل خواهند شد تصریح کرد: در این زمینه ردیف بودجه‌ای برای نخستین بار از سوی شورا اختصاص یافته و می‌تواند رضایتمندی مسافران مترو را به همراه داشته باشد.

پیرهادی در پاسخ به این پرسش که کدامیک از ایستگاه‌ها در نوبت دوم فاضلابشان به فاضلاب شهری متصل خواهد شد، گفت: این موضوع به برخی از آیتم‌ها و شرایط بستگی دارد و اینکه در مجاورت ایستگاه مورد نظری شبکه فاضلاب شهری وجود داشته باشد اما به هر ترتیب این کار آغاز شده است.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: روز گذشته پس از اتصال نخستین فاضلاب ایستگاه مترو به فاضلاب شهری، گفت‌وگویی را با برخی از مسافران در یکی از ایستگاه‌ها (امام خمینی) و خروجی خیام داشتیم که مسافران مترو به برخی از موضوعات به شدت گلایه و معترض بودند و نارضایتی خود را از این موارد مطرح کردند.

وی با اشاره به برخی از گلایه‌ها و نارضایتی‌های مطرح شده از سوی برخی از مسافران مترو در روز گذشته گفت: برخی از این مسافران نسبت به رقم شارژ کارت و همچنین عدم دریافت پول نقد در مترو گلایه‌های شدیدی داشتند که این گلایه‌ها درست و بحق بوده است و شهروندان تهرانی حق داشتند که این موارد را مطرح کنند و ما نیز باید تلاش کنیم تا این موارد و مشکلات و چالش‌های مطرح شده هر چه سریع‌تر برطرف شود.

پیرهادی گفت: امروز بنده بازدیدی را از یکی از ایستگاه‌های مترو درخصوص موارد اشاره شده از سوی شهروندان خواهم داشت و در ادامه جلسه‌ای را با مسئولان مربوطه از جمله سازمان فاوا، حوزه حمل و نقل، مترو و … برقرار خواهیم کرد تا هر چه سریع‌تر در کوتاه‌ترین زمان این موضوعات برطرف شود.

وی گفت: البته بنده در بازدید روز گذشته ۴۴ ساعت با مسافران مترو گفت‌وگوی مفصلی را انجام دادم و حتی به صورت تلفنی با برخی از مسئولان شهری از جمله آقای چمران، سروری، مدیر عامل سازمان فاوا و … صحبت‌هایی را داشتم و این اطمینان خاطر را می‌دهم که هر چه سریع‌تر موارد مطرح شده رفع شود.

وی افزود: برخی از موضوعات کارت بلیط مترو به سازمان فاوا و برخی نیز به پیمانکار مربوط می‌شود که در هر صورت این موارد باید هر چه سریع‌تر رفع شود.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا