اخبار

انتقاد به قطع بی‌رویه و ‌نابود کردن درختان در پایتخت پرشین طب

انتقاد به قطع بی‌رویه و ‌نابود کردن درختان در پایتخت پرشین طب

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از قطع بی‌رویه و ‌نابود کردن درختان در پایتخت انتقاد کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سوده نجفی در حاشیه بازدید از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران و در نشست مشترکی که با رئیس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران و معاونان این مجموعه ضمن تاکید بر معضل آلودگی هوا که خصوصا در روزهای اخیر در وضعیت قرمز قرار داشت، اظهار کرد: در ماده ۲۷ قانون هوای پاک که به توسعه کمربند سبز اشاره دارد آمده است؛ وزارت کشور مکلف است حداقل ۲۰ درصد از منابع در اختیار خود را به توسعه کمربند سبز اختصاص دهد و به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پرداخت کند که متاسفانه هیچ بودجه‌ای به آن اختصاص نیافته است.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر به توزیع ناعادلانه سرانه فضای سبز در جغرافیای شهر تهران اشاره کرد و گفت: با توجه به بررسی و بازدیدهای صورت گرفته برخی محلات فاقد بوستان و فضای سبز هستند که باید برای توسعه فضای سبز در آن محلات اقدامات لازم انجام شود تا توزیع سرانه فضای سبز برای شهروندان مناطق مختلف عادلانه باشد و همه بتوانند از امکانات فضای سبز بهره‌مند شوند.

وی‌ با بیان اینکه میزان هوشمندسازی در مصرف آب و آبیاری‌ها به گزارش مدیرعامل سازمان حدود ۶۹ درصد است و باید در آینده نزدیک این مقدار افزایش چشمگیری داشته باشد، ادامه داد: یکی دیگر از مباحثی که ضروری است از سوی سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران نظارت بیشتری بر آن صورت گیرد کمیسیون ماده ۷ در خصوص قطع بی‌رویه و ‌نابود کردن درختان است. لذا باید کارشناسان به زمان جا‌به‌جایی درختان توجه کافی داشته باشند تا در موعد مقرر و معین این جا‌به‌جایی‌ها صورت گیرد؛ همچنین در صورت هرگونه تخطی از قوانین باید با کارشناس مربوطه برخورد قانونی شود.

نجفی به شناسایی لچکی‌ها و زمین‌های باقیمانده از اجرای طرح‌های شهری در جهت ایجاد فضای سبز تاکید کرد و گفت: ایجاد فضای سبز و بوستان‌های محلی و همچنین توجه ویژه به حوزه نگهداشت فضای سبز شهری و‌ کنترل و ‌نظارت بر عملکرد مناطق و نواحی از اقداماتی است که باید همواره مورد رصد و پایش قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی ‌از مواردی که در شورای ششم مورد توجه قرار دارد مبحث مناسب‌سازی بوستان‌ها برای توان‌یابان و معلولان است که باید در افتتاح بوستان‌های جدید به طور جد در اولویت قرار گیرد.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه مطالعات تطبیقی و تحقیقی امروزه در تمام کشورهای توسعه یافته امری اجتناب ناپذیر است، یادآور شد: از این رو ضرورت دارد پیش از اجرای هر طرحی مطالعات تطبیقی به صورت عمیق و گسترده انجام شود تا به نوعی از چالش‌های احتمالی در آینده جلوگیری به عمل آید.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: نظارت مستمر و دقیق از فعالیت پیمانکاران باید در اولویت برنامه‌های این سازمان قرار گیرد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا