اخبار

انتقاد معاون وزیر رفاه به اجرای بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی پرشین طب

انتقاد معاون وزیر رفاه به اجرای بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی پرشین طب

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به اجرای بیمه تکمیلی برای بازنشستگان تامین اجتماعی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، علیرضا عسگریان در گردهمایی سراسری مدیران و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که صبح امروز در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، اظهار کرد: بیمه‌ها یکی از پنج موضوع اساسی کشور محسوب می‌شوند و باید به پایداری صندوق‌ها توجه شود و برای آن چاره‌اندیشی کرد چرا که مشکلات صندوق‌ها گاهی فراتر از تصور ماست. 

وی با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، صندوق جوانی محسوب می‌شود، افزود: در سال گذشته سازمان تامین اجتماعی مطالعه‌ای را انجام‌ داد که در آن اشاره شده بود که اگر قرار است تا ۶۰ سال آینده پایدار باشد، نیازمند ۷ هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که ظرف دو سال به واسطه همسان‌سازی و متناسب‌سازی ۳ هزار میلیارد تومان آن صرف می‌شود؛ یعنی دو سال همسان‌سازی، ۳۰ سال خسارت زده و یک مجموعه را ۳۰ سال پیرتر کرده است.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم صندوق‌ها را با ۵۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفت، افزود: دیون صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان بالغ بر ۱۵ تا ۱۶ هزار میلیارد تومان است. باید یک تعادل در صندوق ایجاد کنیم که نسبت پشتیبانی حفظ شود و صندوق پایدار بماند. این صندوق نباید وارد حوزه درمان و بیمه تکمیلی شود چرا که این موضوع در سازمان بیمه سلامت تعریف‌ شده است.

عسگریان با اشاره به وضعیت بیمه تکمیلی گفت: سازمان تامین اجتماعی امسال ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بابت بیمه تکمیلی بازنشستگان پرداخت کرد و سال آینده به ۲۰ هزار میلیارد تومان هم می‌رسد.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا