اخبار

انتقال تعمیرگاه‌ها و فروش قطعات ماشین‌آلات سنگین از خیابان قزوین پرشین طب

انتقال تعمیرگاه‌ها و فروش قطعات ماشین‌آلات سنگین از خیابان قزوین پرشین طب

شهردار منطقه ۱۰ با اشاره به فعالیت تعمیرگاه و فروش قطعات ماشین‌آلات سنگین گفت: در برنامه‌ریزی بنا داریم این فعالیت‌ها از خیابان قزوین به محل جدید انتقال دهیم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی اخ‌الصنایع؛ شهردار منطقه ۱۰ اظهار کرد: با توجه به بافت فرسوده، پرتراکم و ریزانه این منطقه، نزدیک به ۲۶۰ پلاک بالای ۱۰۰۰ مترمربع شناسایی شده است که حدود ۱۴۰ پلاک قابلیت تغییر کاربری به پارکینگ و ساماندهی کاربری‌های خدماتی هفت‌گانه مثل میوه ‌و تره‌بار، درمانی و فضای سبز دارد.

وی با بیان اینکه بهسازی و احیای بافت فرسوده از اولویت‌های مدیریت شهری است، گفت: وجود بافت فرسوده، درهم تنیده، ریزدانه و کم عرض بودن معابر از جمله مشکلات این منطقه است که شهرداری برای احیای بافت فرسوده تسهیلات و امتیازات مناسبی را در نظر گرفته است.

شهردار منطقه ۱۰ تصریح کرد: شناسایی قطعات بالای ۱۰۰۰ مترمربع، کاربری‌های وضع موجود، گره‌ها و موانع کاربری و بارگذاری‌ها همچنین شناسایی مالکان و ارائه تسهیلات به آنها از نخستین اهداف و اقدامات مدیریت شهری برای بهسازی و احیای بافت فرسوده منطقه است.

اخ‌الصنایع تأکید کرد: به دلیل قرار گرفتن بیشترین قطعات بزرگ مقیاس در محور خیابان قزوین، تمرکز مدیریت شهری بر ساماندهی، ارتقای کیفیت و کاربری این محور است.

وی افزود: ماهیت کاربری محور خیابان قزوین از گذشته تاکنون تعمیرگاه و فروش قطعات ماشین آلات سنگین بوده و باتوجه به موقعیت جغرافیایی این محور و واقع شدن آن در مرکز شهر، متأسفانه بعد از گذشت سالها هنوز این محدوده ساماندهی نشده است و کسبه با ساختار قدیم مشغول به فعالیت هستند و این درحالی است که مراکز تجاری و بازارهای به روز و مدرنی در نقاط دور تراز این خیابان با تغییر کاربری از تعمیرگاه، بارانداز، کارخانه و کارگاه، طی سال‌های اخیر احداث و تحولی در مناطق خود به وجود آورده‌اند.

شهرداری منطقه ۱۰ اظهار کرد: در گذشته مراکز صنعتی از امتیاز و تسهیلات ویژه‌ای برخوردار نبودند به همین دلیل تمایلی به تغییر کاربری و ارتقای ملک خویش نداشتند ولی با تعیین کاربری‌های جدید M و S بر روی نقشه، مالکان ترغیب می‌شوند با کمک طرح تفصیلی از ملک خویش بهترین بهره‌برداری را داشته باشند.

وی افزود: در همین راستا هم‌اکنون چند پروژه در مرحله صدور پروانه ساخت است و مقرر شده در میانه خیابان قزوین این الگو را آغاز کنیم، همچنین به تازگی مالک یکی از قطعات بالای ۱۰۰۰ مترمربعی در کنار پایانه نزدیک سه‌راه آذری برای احداث یک واحد تجاری ـ اداری اعلام آمادگی کرده است.

اخ‌الصنایع ادامه داد: با اطلاع‌رسانی و احداث سه الگوی موفق تجاری ـ اداری و یا مسکونی‌های انبوه بر محور قزوین، مالکان دیگر هم به تغییر کاربری و تبدیل به قطعات پرمنفعت‌تر ترغیب می‌شوند.

شهردار منطقه ۱۰ اضافه کرد: بخشی از کار مدیریت شهری شناسایی ملک‌هایی است که در طرح تفصیلی واقع شده‌اند و پتانسیل بالقوه خوبی دارند تا در راستای کاربری‌های مصوب آن بهره‌برداری بهینه کرد و این اقدامات با همکاری سازمان نوسازی شهرداری تهران و سازمان سرمایه‌گذاری در حال انجام است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا