اخبار

انعقاد بیش از ۱۸۰ تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری در نخستین نمایشگاه "آبادیران" پرشین طب

انعقاد بیش از ۱۸۰ تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری در نخستین نمایشگاه "آبادیران" پرشین طب

دبیر نخستین نمایشگاه فناوری ها و محصولات محرومیت‌زدا(آبادیران) از امضای بیش از ۱۳۰ تفاهم‌نامه و ۵۳ قرارداد همکاری بین شرکت‌های دانش‌بنیان و نهادهای محرومیت‌زدا طی سه روز برگزاری این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا شکری؛ دبیر نمایشگاه آبادیران در مراسم اختتامیه نخستین دوره نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت‌زدا(آبادیران) گزارشی از روند فعالیت‌ها و دستاوردهای نمایشگاه ارائه داد.

شکری گفت: در این دوره بیش از ۸۰ نفر از مدیران دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حکومتی از نمایشگاه بازدید کردند.

وی گفت: علاوه بر تفاهم‌‌نامه‌ها و قراردادهای اعلام شده از سوی شرکت‌ها که بیش از ۱۸۰ عنوان بوده چند توافق‌نامه‌ همکاری مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان نوسازی مدارس، صندوق کارآفرینی امید، مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو، بنیاد علوی، کمیته امداد امام و معاونت اشتغال وزارت کار امضا شده است.

شکری در ادامه بیان کرد: بیش از ۶۰ توافق‌نامه‌ همکاری مشترک به ارزش هزار و ۸۰ میلیارد ریال بین بنیاد علوی و موسسه دانشمند با شرکت‌های دانش‌بنیان امضا شده است. 

دبیر نمایشگاه آبادیران گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) هم دو تفاهم‌نامه همکاری مشترک در زمینه صادرات محصولات دانش‌بنیان و ۴۰ مورد تفاهم‌نامه با کارفرمایان برای به‌کارگیری مددجویان در مشاغل دانش‌بنیان، فناور و خلاق امضا کرده است. ۶۰ مورد تفاهم هم با راهبران شغلی در حوزه دانش‌بنیان، خلاق و فناور در این دوره از نمایشگاه صورت گرفته است.

وی افزود:‌ توافق‌نامه‌های همکاری مشترک بنیاد احسان نیز در دو بخش قرارگاه نوآوری (هشت تفاهم‌نامه و سه قرارداد) و قرارگاه عدالت‌آموزی ( ۱۰ تفاهم‌نامه) به ارزش ۳۰ میلیارد ریال منعقد شده است.

دبیر اولین دوره نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت‌زدا ادامه داد: در نمایشگاه ۲۲ نشست و پنل علمی و گفت‌و‌گو برگزار شد. همچنین ۴۵۰ شرکت‌کننده در این نمایشگاه حضور داشتند.

وی با اشاره به برنامه‌ ملی آبادیران که برگزاری این نمایشگاه نقطه شروع آن بود، گفت: این برنامه ملی علاوه بر نمایشگاه سالانه شامل برگزاری جایزه ملی آبادیران، نمایشگاه مجازی آبادیران، سامانه تامین مالی جمعی برنامه‌های ملی آبادیران، تعامل و هم‌افزایی بین دستگاهی، تهیه کتابچه‌ فناوری‌ها و محصولات محرومیت‌زدا، تشکیل دبیرخانه دائمی برنامه ملی آبادیران و تولید مستندات آبادیران است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا