اخبار

ایجاد ۲۰۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان در افق ۱۴۰۴ پرشین طب

ایجاد ۲۰۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان در افق ۱۴۰۴ پرشین طب

معاون علمی رئیس‌جمهور گفت: برای اینکه کشور به درصد مهمی از تولید ناخالص ملی برسد و اشتغال در دانش‌بنیان‌ها اجرایی شود، برنامه‌ریزی شده که تا افق ۱۴۰۴، ۲۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نخستین نشست خبری روح‌الله دهقانی فیروزآبادی؛ معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس‌جمهوری با موضوع تشریح برنامه‌های معاونت علمی صبح امروز در محل این معاونت برگزار شد.

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در ابتدای این نشست اظهار کرد: معاون علمی مطرح کرد؛ از ابتدای فعالیت این دوره ماموریت جدی به معاونت علمی ابلاغ شده که آن هم اقتصاد دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه‌های فعالیتی مختلف به ارائه محصول یا خدمات می‌پردازند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس‌جمهوری با بیان اینکه امید داریم که نسل چهارم معاونت علمی با سیاست‌های جدیدی که طراحی، پیاده‌سازی و اجرایی می‌کند در رشد اقتصاد دانش بنیان تاثیر بگذارد، گفت: برای اینکه کشور به درصد مهمی از تولید ناخالص ملی برسد و اشتغال در دانش بنیان‌ها اجرایی شود برنامه‌ریزی شده که تا افق ۱۴۰۴، ۲۰ هزار شرکت دانش بنیان در کشور داشته باشیم.

به گفته دهقانی فیروزآبادی، طی ۱۰ سال تنها ۶ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان تاییدیه دریافت کرد؛ در سال ۱۴۰۰ ۵۰۰ شرکت دانش بنیان و در سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۴۰۰ شرکت تاییدیه دریافت کرد.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین در افق ۱۴۰۴، فعالیت ۲۰ هزار شرکت دانش بنیان را ضروری می‌دانیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس‌جمهوری ادامه داد: از سال ۱۳۸۹ قانون حمایت از دانش بنیان‌ها تصویب و طی ۱۲ سال اجرایی شد؛ از سال گذشته قانون طرح جهش به تصویب رسید تا در نقاطی که عدم هماهنگی و عدم تناسب جدی به چشم می‌خورد بر اساس این قانون رفع شود.

وی اضافه کرد: قانون جهش تولید دانش بنیان دستمایه تغییر نظام ارزشیابی دانش بنیان‌ها در کشور است بنابراین در جلسه راهبردی شورای راهبری محصولات دانش بنیان که قرار است دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه برگزار شود پیش‌نویس طرح جدید دانش بنیان‌ها ارائه شود.

دهقانی فیروزآبادی افزود: این پیش‌نویس بر اساس نظرات دانش بنیان‌ها در راستای ارتقای نقاط قوت و پوشش نقاط ضعف است.

به گفته وی، بر اساس این طرح، نظام دانش بنیان‌ها ارتقا می‌یابد و بناست که به صورت آزمایشی از اواخر اجرایی شود. این طرح بر مبنای تأثیرگذاری شرکت‌ها، کیفیت موضوعی و فرایندی و رشد شرکت‌ها نگاشته شده است.

در حال تکمیل …

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا