دانستنی های پزشکی

ایلان ماسک مجوز کاشت تراشه روی مغز انسان را گرفت پزشکی علم وپیشرفت

ایلان ماسک مجوز کاشت تراشه روی مغز انسان را گرفت پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، شرکت نیورالینک(Neuralink) که متعلق به ایلان ماسک است و در زمینه کاشت تراشه مغز فعالیت می کند، روز پنجشنبه اعلام کرد که از سازمان غذا و داروی ایالات متحده چراغ سبز دریافت کرده تا اولین مطالعه بالینی انسانی خود را آغاز کند.

این شرکت در اوایل سال ۲۰۲۲ به دنبال تأییدیه این سازمان بود که آژانس این درخواست را رد کرد.

به گفته کارمندان، سازمان غذا و دارو نگرانی هایی دارد و باید در مورد آزمایش انسانی مورد توجه قرار گیرد. مشکلات عمده شامل باتری لیتیومی دستگاه، امکان رفتن سیم های ایمپلنت به داخل مغز و چالش استخراج ایمن دستگاه بدون آسیب رساندن به بافت مغز است.

تاییدیه روز پنجشنبه در حالی صورت می‌گیرد که قانون‌گذاران ایالات متحده از تنظیم‌کننده‌ها خواستند تا بررسی کنند که آیا آزمایش‌های حیوانی در نیورالینک باعث آزمایش‌های نادرست و عجولانه شده است یا خیر.

سال گذشته، بازرس کل وزارت کشاورزی آمریکا، به درخواست دادستان فدرال، شروع به تحقیق در مورد حیوانات مورد آزمایش قرار گرفته کرد. رویترز پیش از این گزارش داده بود که این شرکت از سال  ۲۰۱۸پس از آزمایشات، حدود هزار و۵۰۰ حیوان از جمله بیش از ۲۸۰ گوسفند، خوک و میمون را کشته است.

ماسک در طول سال‌ها، طرحی بلند پروازانه برای نیورالینک ارائه کرده است. او اواخر سال گذشته گفت که آنقدر به ایمنی دستگاه اطمینان دارد که مایل است آنها را در مغز فرزندانش کاشت کند.

ماسک تصور می کند که هم افراد ناتوان و هم سالم به سرعت کاشت های جراحی را در مراکز محلی انجام دهند. هدف این دستگاه‌ها درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها از چاقی، اوتیسم، افسردگی و اسکیزوفرنی تا فعال کردن توانایی مرور وب و تله پاتی است.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا