دانستنی های پزشکی

اینوتکس ۱۴۰۲ بیش از ۱۰۰ هزار بازدیدکننده داشت پزشکی علم وپیشرفت

اینوتکس ۱۴۰۲ بیش از ۱۰۰ هزار بازدیدکننده داشت پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشذفت خبرگزاری فارس به نقل از پارک فناوری پردیس، سجاد عباسی فشمی دبیر نمایشگاه اینوتکس در رابطه با تعداد بازدیدکننده‌ها و حضور شرکت‌کنندگان در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ گفت: نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ با بازدید بیش از یک‌صدهزار نفری علاقمندان به حوزه فناوری و نوآوری، میزبان ۴۵۰ مشارکت‌کننده از زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور اعم از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، شتابدهنده‌ها، مراکز رشد فناوری، پارک‌های علم و فناوری، برگزارکنندگان رویدادهای کارآفرینی و… از کشورهای ایران، روسیه، پاکستان و ترکیه بود.

وی در خصوص کشورهای خارجی شرکت‌کننده در نمایشگاه نیز گفت: علاوه بر فناوران کشورهای ترکیه و پاکستان، کشور روسیه با مشارکت حدود ۲۰ شرکت فناور در قالب غرفه‌دار، بیشترین مشارکت را در اینوتکس ۲۰۲۳ داشته است. همچنین ۲۲ نماینده از سفارتخانه‌های خارجی مقیم ایران نیز برای بازدید در نمایشگاه حضور پیدا کردند.

دبیر نمایشگاه اینوتکس با بیان برگزاری۲۰ رویداد تجاری یا ترویجی در کنار بخش نمایشگاهی گفت: برگزاری رقابت بیش از ۴۰۰ استارتاپ در شهرهای مختلف در قالب رویداد اینوتکس پیچ و برگزاری ۴۱۶ جسله در کافه سرمایه و انعقاد بیش از ۵۵ تفاهم‌نامه به ارزش ۲،۷۸۰ میلیارد ریال به همت بروکرهای فناوری در جلسات B2B بخشی از نتایج بخش های مختلف نمایشگاه بوده است.

عباسی فشمی افزود: در بخش استیج اینوتکس ۸۰ سخنران به ارائه نظرات خود در حوزه های مختلف فناوری پرداختند. همچنین ۴۰ سخنرانی در فروم حکمرانی، ۵۰ سخنرانی در ایستگاه آینده، ۲۶ سخنرانی در نخستین دوره رویداد فینوتکس و ۲۴ سخنرانی در رویداد جینو از دیگر اتفاقات مهم اینوتکس ۲۰۲۳ بوده است.

وی هم چنین در خصوص ارائه نیازهای فناورانه صنایع بزرگ کشور در قالب رویداد ریورس پیچ گفت: اینوتکس ۲۰۲۳ میزبان ۵ عنوان رویداد ریورس پیچ در حوزه‌های لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی، نوآوری‌های عمومی، نفت و گاز و نیز صنایع مواد غذایی بود که پس از ارائه نیازهای فناورانه در حوزه های مختلف، مجموعاً بیش از ۳۰ تفاهم‌نامه به ارزش بیش از ۱،۲۳۰میلیارد ریال جهت انتقال فناوری منعقد گردید.

بیش از ۵۵۰ جلسه مشاوره در پاویون مشاوران، فروشگاه محصولات فناورانه با فروش بیش از ۳٫۶ میلیارد ریالی به صورت مستقیم، شناسایی ۱۵۰ جایگاه شغلی و انجام ۸۰ مصاحبه شغلی در ایستگاه کار از جمله خروجی بخش‌های دیگر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ بود که عباسی فشمی به آنها اشاره کرد.

عباسی فشمی هم چنین در خصوص مشارکت کنندگان در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ گفت: با وجود افزایش ۶۶ درصدی در متراژ نمایشگاهی به نسبت سال گذشته، کل فضای نمایشگاه در فاصله دو ماه تا برگزاری رویداد به صورت کامل رزرو و تمام فضاهای قابل ارائه به شرکت کنندگان تکمیل گردید.

گفتنی است، نمایشگاه اینوتکس به همت پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار شد. همکاری و مشارکت بین شرکت‌های فناور و استارتاپ‌های داخلی و بین‌المللی، ارتباط سرمایه‌گذاران داخلی و بین‌المللی با شرکت‌ها و استارتاپ‌ها، گفتگو و شبکه‌سازی بین فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری و تقویت زیست‌بوم نوآوری در ناحیه نوآوری پردیس از اهداف برگزاری این نمایشگاه بوده است.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا