اخبار

بازداشت عامل قتل کارگر بی‌گناه در درگیری مسلحانه جنوب تهران پرشین طب

بازداشت عامل قتل کارگر بی‌گناه در درگیری مسلحانه جنوب تهران پرشین طب

عامل اصلی قتل کارگر بی‌گناه در درگیری مسلحانه جنوب تهران، دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جمعه یکم اردیبهشت ماه، درگیری مرگبار مسلحانه‌ای در میدان ایثارگران محله شهرک ولی‌عصر(عج) از سوی مردم به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شد.

با اعلام این خبر، ماموران کلانتری ۱۵۳ شهرک ولی‌عصر(عج)، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، متخصصان پزشکی قانونی و تیم تشخیص هویت به همراه قاضی محمدرضا صاحب‌جمعی؛ بازپرس ویژه قتل عمد شعبه ششم دادسرای امور جنایی، راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی در محل حادثه با جسد مرد ۱۸ ساله اهل کشور افغانستان مواجه شدند که هدف شلیک یک گلوله قرار گرفته و به قتل رسیده بود؛ در بررسی‌های ابتدایی نیز مشخص شد، دوست مقتول شاهد این جنایت هولناک بوده است.

بدین ترتیب شاهد جنایت هدف تحقیقات قرار گرفت؛ او به تیم جنایی گفت: مقتول از دوستانم بود و در یک کارگاه مبل‌سازی کار می‌کرد؛ ساعتی قبل از محل کار به خانه بازمی‌گشتیم که ناگهان مقتول هدف شلیک گلوله از پنجره یک خودرو ناشناس قرار گرفت؛ البته ناگفته نماند خودروی مورد نظر مشغول تیراندازی به یک ماشین دیگر بود که این حادثه اتافاق افتاد.

تحقیقات ابتدایی بازپرس پرونده نیز حکایت از آن داشت، سرنشینان ۲ خودرو که همگی آنها از اراذل و اوباش تهران هستند به دلیل نامشخصی با یکدیگر درگیر شدند و با خودروهای خود تعقیب و گریزی را در خیابان‌های جنوب تهران آغاز کردند که در این جریان به سمت یکدیگر نیز شلیک می‌کردند.

بررسی‌های بیشتر نشان می‌داد، در جریان این تیراندازی‌ها، کارگر جوان که مشغول پیاده‌روی با دوست خود بوده و در درگیری دخالتی نداشته هدف شلیک گلوله قرار گرفته است؛ کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پس از پایان تحقیقات میدانی، از سوی قاضی جنایی ماموریت پیدا کردند تا بازبینی دوربین‌های مداربسته و اقدامات اطلاعاتی، هویت عاملان این جنایت را شناسایی کنند.

دستگیری عامل اصلی جنایت

تیم جنایی در نخستین گام با تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی هویت متهم اصلی پرونده و چند شروری که در درگیری حضور داشتند را شناسایی کردند که همین سرنخ کافی بود تا متهمان در یک قدمی بازداشت قرار بگیرند.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات مهم، با دستور قضایی راهی مخفیگاه‌ متهم اصلی پرونده و افراد حاضر در درگیری شدند و پس از تعقیب و مراقبت چند دقیقه‌ای آنها را طی عملیات‌های جداگانه دستگیر کردند.

به گزارش تسنیم، با دستور قاضی صاحب‌جمعی از شعبه ششم دادسرای امور جنایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده و انگیزه آنها از درگیری مسلحانه در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا