اخبار

بدقولی وزیر سابق نفت برای خرید اتوبوس‌های تهران از محل صرفه‌جویی سوخت پرشین طب

بدقولی وزیر سابق نفت برای خرید اتوبوس‌های تهران از محل صرفه‌جویی سوخت پرشین طب

رئیس شورای شهر تهران گفت: یادم هست زمانی آقای زنگنه وزیر سابق نفت قول داد به همان میزانی که صرفه‌جویی در بنزین در شهر ایجاد شود به همان نسبت وزارت نفت اعتبار جهت خرید اتوبوس و … به شهرداری بدهد اما این مسئله به فراموشی سپرده شد و عملیاتی نشد!

به گزارش خبرنگار اجنماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی چمران امروز در حاشیه برگزاری یکصد و هجدهمین جلسه شورای شهر تهران درباره دستور جلسه امروز شورا اظهار کرد: در ابتدا قرار است اقای آقامیری نطق پیش از دستوری را ارائه کند که ظاهراً این نطق ارتباط با شهادت شهید بزرگوار سردار حاج قاسم سلیمانی دارد.

وی تصریح کرد: در ادامه نیز قرار است شاهد ارائه گزارش حسابرسی در ارتباط با سه منطقه از تهران باشیم؛ با توجه به اینکه شهردار منطقه ۱۳ درگیر برگزاری برنامه مرتبط با شهید حاج قاسم است نمی‌تواند در جلسه حاضر شود و علی القاعده ما بتوانیم به حسابرسی دو منطقه برسیم.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: در ادامه یک نامگذاری خواهیم داشت که توسط کمیسیون نامگذاری مطرح خواهد شد همچنین یک طرح در ارتباط با کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران در تدوین ضوابط مرتبط بار این کمیسیون داریم.

چمران درباره آلودگی این روزهای تهران و برخی از کلان‌شهرها گفت: این مشکل عمومی است که ما هم‌اکنون در کل کشورها و حتی برخی از شهرهایی که پیش از این با معضل آلودگی مواجه نبودند از جمله قم و قزوین روبرو شده‌ایم و به تبع باید در این زمینه راهکار لازم اتخاذ شود.

وی همچنین با اشاره به برنامه مدیریت شهری در قالب احداث تقاطع‌های غیرهم سطح و ایجاد رمپ و لوپ‌ها در برخی از بزرگراه‌ها گفت: این مسئله می‌تواند باعث کاهش رفت و آمدها و در نهایت کاهش آلودگی هوا حتی به میزان کم باشد که شهرداری تهران این طرح را آغاز کرده است؛ امیدواریم بتوانیم اتوبوس و واگن مترو نیز در یک برنامه زمان‌بندی پیش‌بینی شده وارد چرخه حمل و نقل کنیم.

رئیس شورای شهر تهران همچنین با اشاره به اظهارات شهردار تهران درباره تکمیل تقاطع غیرهمسطح و در نهایت صرفه‌جویی ۶۰۰ هزار لیتری بنزین در روز گفت: یادم هست زمانی آقای زنگنه وزیر سابق نفت در صحن شورا حاضر شد و قول داد به همان میزانی که صرفه‌جویی در بنزین در شهر ایجاد شود به همان نسبت وزارت نفت اعتبار جهت خرید اتوبوس و … به شهرداری بدهد و حتی توافقنامه ای در این زمینه در آن زمان به امضا رسید اما این مسئله به فراموشی سپرده شد و عملیاتی نشد!

چمران درباره صحبت‌های وزیر کشور مبنی بر ورود فوری ۱۰۵ واگن مترو به پایتخت گفت: بنده نیز این صحبت‌ها را شنیده‌ام اما پیش‌بینی می‌شود برای ورود چنین تعدادی حداقل دو سال زمان نیاز است.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که کدام یک از خودروهای داخلی قرار است به عنوان تاکسی در تهران مورد استفاده قرار گیرد، گفت: هنوز نوع خودرو مشخص نیست حتی ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا بخش خصوصی از خودروهای خارجی نیز به عنوان تاکسی بهره ببرند.

رئیس شورای شهر تهران درباره ممنوعیت تردد خودروهای اینترنتی (اسنپ و تپسی) به خارج از شهر و فاصله‌های بین شهری، گفت: در این ارتباط نیز راهنمایی و رانندگی کل کشور اعلام کرده است که با توجه به اینکه راننده‌های این تاکسی‌ها شناسایی نشده‌اند و آزمایشات لازم انجام نداده‌اند، نمی‌توانند این مسافت‌ها را طی کنند و اگر بخواهند فاصله‌های بین شهری را طی کنند باید مجوز لازم را اخذ کنند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا