اخبار

بزرگترین تلسکوپ خورشیدی جهان در چین آغاز به کار کرد پرشین طب

بزرگترین تلسکوپ خورشیدی جهان در چین آغاز به کار کرد پرشین طب

بزرگترین تلسکوپ خورشیدی جهان در چین آغاز به کار کرد پرشین طب

چین بزرگترین تلسکوپ رادیویی خورشیدی جهان را آزمایش کرد که این تلسکوپ برای تصویربرداری با دقت بالا از رویدادهای خورشیدی و کشف روش‌هایی برای نظارت بر تپ‌اخترها، انفجارهای رادیویی سریع و سیارک‌ها استفاده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، تلسکوپ رادیویی خورشیدی دائوچنگ عملیات آزمایشی را در شهرستان دائوچنگِ استان سیچوان در جنوب غربی چین در ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۳ آغاز کرد.

به گفته توسعه‌دهنده این تلسکوپ رادیویی، مرکز ملی علوم فضایی (NSSC) آکادمی علوم چین، یک آرایه تلسکوپ خورشیدی در جنوب غربی چین، عملیات آزمایشی خود را برای بررسی خورشید از روز جمعه آغاز کرد.

توسعه‌دهنده این تلسکوپ رادیویی تصریح کرد: تلسکوپ رادیویی خورشیدی دائوچنگ (DSRT) که بخشی از پروژه مریدین فاز ۲ چین و بزرگترین در نوع خود در جهان است، توانایی نظارت بر فعالیت‌های خورشیدی را به طور مداوم و پایدار باکیفیت بالا دارد.

این شرکت می‌گوید که قابلیت‌های رصدی آن، برای مثال تشخیص تپ اختر، پس از نیم سال اشکال‌زدایی و آزمایش تأیید شده است.

این تلسکوپ تصویربرداری رادیویی خورشیدی در لبه فلات چینگهای-ژیزانگ کشور در استان سیچوان در جنوب غربی چین، که بیش از ۳۸۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، از ۳۱۳ آنتن سهموی با عرض شش متر تشکیل شده است که ارتفاعی ۱۰۰ متری را احاطه کرده است و برج کالیبراسیون در مرکز قرار دارد.

به گفته NSSC، این تلسکوپ برای تصویربرداری با دقت بالا از رویدادهای خورشیدی و کشف روش‌هایی برای نظارت بر تپ‌اخترها، انفجارهای رادیویی سریع و سیارک‌ها استفاده خواهد شد.

در سال ۲۰۰۸، چین پروژه “مریدین” را راه‌اندازی کرد که یک شبکه نظارتی متشکل از ۳۱ ایستگاه زمینی، برای بررسی آب و هوا در فضا و درک فرآیندهای پشت این رویدادهای فاجعه بار است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا