دانستنی های پزشکی

بزرگترین نیروگاه برق‌آبی‌-خورشیدی جهان در چین راه‌اندازی شد پزشکی علم وپیشرفت

بزرگترین نیروگاه برق‌آبی‌-خورشیدی جهان در چین راه‌اندازی شد پزشکی علم وپیشرفت

بزرگترین نیروگاه برق‌آبی‌-خورشیدی جهان در چین راه‌اندازی شد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی جی تی ان، برای اولین بار، نیروگاه فتوولتائیک کلا دارای ظرفیت یک میلیون کیلووات برای راه اندازی یک شبکه برق آبی – خورشیدی است. این نیروگاه می تواند ۱۵۰۰۰ خودروی برقی را با برد ۵۵۰ کیلومتر تنها در عرض یک ساعت به طور کامل شارژ کند.

این نیروگاه که در حوضه رودخانه یالونگ در استان خودمختار گارزه تبت در شهرستان یاجیانگ در جنوب غربی استان سیچوان چین واقع شده است، با ظرفیت تولید سالانه ۲ میلیارد کیلووات ساعت نیازهای ۷۰۰۰۰۰ خانوار را برای یک سال کامل پوشش می‌دهد.

یانگ ژیوی، مدیر پروژه ساخت و ساز، شرکت مهندسی پاورچینا چنگدو، در این مورد گفت: «این توان تولید معادل استفاده از ۶۰۰۰۰۰ تن زغال سنگ استاندارد است و انتشار دی اکسید کربن را بیش از ۱٫۶ میلیون تن کاهش می‌دهد.»

تکیه صرف بر نور خورشید برای تولید برق، باعث می‌شود تا در صورت ابری شدن هوا یا بارندگی ظرفیت تولید کاهش یابد یا به صفر برسد. افزوده شدن روش برق آبی می تواند به تنظیم تمام بی‌ثباتی‌ها کمک کند، بنابراین انرژی پاک پایدار و با کیفیت بالا ارائه می‌شود.

این نیروگاه با مساحتی بیش از ۱۶ میلیون متر مربع، بزرگتر از ۲۰۰۰ زمین استاندارد فوتبال است. این کارخانه در ارتفاع حدود ۴۶۰۰ متری ساخته شده است.

پایان پیام/

https://news.cgtn.com/news/2023-06-25/World-s-largest-hydro-solar-power-station-officially-operates-in-China-1kV6xfwZ7Pi/index.html


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا