اخبار

بستری ۵۷ زائر ایرانی در عربستان/ برپایی ۱۸ بیمارستان صحرایی و درمانگاه در منا و عرفات پرشین طب

بستری ۵۷ زائر ایرانی در عربستان/ برپایی ۱۸ بیمارستان صحرایی و درمانگاه در منا و عرفات پرشین طب

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۳۶ زائر ایرانی در بیمارستان هلال‌ احمر ایران و ۲۱ زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند، گفت: ٢ بیمارستان صحرایی، ٨ مکتب (درمانگاه تخصصی) در منا و ٨ مکتب در عرفات برپا شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌ احمر در تشریح خدمات مرکز پزشکی حج و زیارت به زائران ایرانی در کشور عربستان و در ایام حج تمتع امسال اظهار کرد: از سوم خرداد تا ۴ تیرماه در مجموع، ۲۸۱ هزار و ۴۳ مورد خدمت بهداشتی، درمانی امدادی به زائران ایرانی در مکه و مدینه ارائه شده است.

کولیوند گفت: ۲۱۰ هزار و ۴۳۶ مورد ویزیت عمومی و تخصصی در مجموعه هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های این جمعیت در مکه و مدینه به زائران کشورمان ارائه شده است.

رئیس جمعیت هلال‌ احمر با بیان اینکه در این مدت ۱۴ هزار و ۲۱۱ مورد خدمات پاراکلینیکی از جمله آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و…، ۴۷ هزار و ۳۷۱ مورد خدمات پرستاری شامل نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است، افزود: تعداد نسخ درمانگاه‌ها و داروخانه بیمارستان برای حجاج ۱۴۹ هزار و ۲۱۰ مورد بوده است. ۲۳۲۹ مورد امدادرسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه‌شده در این مدت است.

کولیوند اعلام کرد: در زمان حاضر ۳۶ زائر ایرانی در بیمارستان هلال‌ احمر ایران و ۲۱ زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند.

وی همچنین گفت: ٢ بیمارستان صحرایی، ٨ مکتب (درمانگاه تخصصی) در منا، ٨ مکتب در عرفات، ۱۵ مطب عمومی و ۲ مرکز درمانی سیار در مشعر برای خدمت‌رسانی به زائران حج برپا شده است و از روز سه‌شنبه با آغاز عملیات تشریق، هلال‌ احمر با تمام توان به زائران خدمت می‌کند.

کولیوند اضافه کرد: بیمارانی که در بیمارستان‌های هلال‌ احمر و بیمارستان‌های سعودی بستری هستند، در قالب کاروان وقوف اضطراری، مناسک خودشان را با کمک پزشکان و تیم پزشکی حج و زیارت انجام می‌دهند.

انتهای پیام/+

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا