دانستنی های پزشکی

بسته‌های حمایتی جدید برای رشد بازار محصولات دانش‌بنیان/ مشارکت صندوق نوآوری در تأسیس صندوق خصوصی زیست نوآور پزشکی علم وپیشرفت

بسته‌های حمایتی جدید برای رشد بازار محصولات دانش‌بنیان/ مشارکت صندوق نوآوری در تأسیس صندوق خصوصی زیست نوآور پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس و نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دومین جلسه هیأت عامل دور چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی به ریاست محمدصادق خیاطیان رئیس هیأت عامل در محل صندوق تشکیل شد. در این جلسه، بسته پیشنهادی صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از رشد تولید دانش‌بنیان با توجه به شعار سال جاری مورد تصویب هیأت عامل قرار گرفت. انتظار می‌رود با اجرای این بسته حمایتی، رشد فروش محصولات دانش‌بنیان افزایش یابد.

همچنین خط اعتباری ودیعه ضمانت‌نامه‌های پیمان صندوق‌های پژوهش و فناوری به تصویب اعضای هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسید.

در این جلسه همچنین مشارکت صندوق نوآوری در تشکیل صندوق خصوصی (PE) زیست نوآور مصوب شد. بر این اساس صندوق نوآوری در تشکیل صندوق خصوصی زیست نوآور که قرار است با سرمایه ۸۰۰ میلیارد تومانی با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان راه‌اندازی شود، مشارکت کند.

مأموریت این صندوق یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری‌های زیستی و حوزه سلامت بر اساس نیازها و اولویت‌های استراتژیک کشور است. با تولید داروهای مشتق از پلاسما صرفه‌جویی ارزی ۲۰۰ میلیون دلاری برای کشور به ارمغان خواهد آمد.

در پایان این جلسه نیز مصوب شد ۱۵۷ میلیارد تومان انواع تسهیلات (قرض‌الحسنه نمونه‌سازی، تولید صنعتی، لیزینگ و…) به ۸ طرح درخواستی شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا شود.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا