دانستنی های پزشکی

«بنیاد ملی علم ایران» جایگزین «صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران» می‌شود/ تمرکز بر طرح‌های پژوهشی هدفمند و مسأله محور پزشکی علم وپیشرفت

«بنیاد ملی علم ایران» جایگزین «صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران» می‌شود/ تمرکز بر طرح‌های پژوهشی هدفمند و مسأله محور پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، «بنیاد ملی علم ایران» با هدف اجرای برنامه‌های هدفمند پژوهش، ایجاد جریان ملی ترویج علم، همکاری بین‌المللی، شفافیت در حوزه‌ها و عملکرد آن و نظام‌سازی و اعتبارسنجی و مدال‌های علمی، جایگزین «صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران» می‌شود.

این پیشنهاد در ستاد نقشه جامع علمی کشور مطرح و مورد تأیید قرار گرفت. در واقع بنا است این بنیاد برای حل مسائل کشور از طرح‌های پژوهشی حمایت کند و در این حوزه به فناوری‌ها ورود نخواهد کرد و فقط تا مرز فناوری، فعالیت‌های خود را پیش خواهد برد.

در این ستاد مقرر شد که بنیاد ملی علم ایران جایگزین صندوق حمایت از پژوهشگران شود تا این بنیاد بتواند در حوزه پژوهش‌های پایه و کاربردی و بخش‌هایی که کشور خلأهای جدی دارد یا متولی آن به شکل شفاف مشخص نیست، فعالیت کند. این بنیاد قرار است توسعه نظام‌مند علوم پایه و علوم انسانی را نیز در اولویت خود قرار دهد.

در ستاد نقشه جامع علمی کشور با کلیات ایجاد بنیاد ملی علم ایران موافقت و تصویب و نیز مقرر شد که اساس‌نامه در دو هفته نهایی شود و در جلسه بعدی ستاد نقشه بررسی شود. در صورت تصویب در جلسه آتی، برای تصویب نهایی در صحن علنی شورا مطرح شود.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا