اخبار

بهره‌مندی از نکات اجلاس تولیت‌های آستان‌های مقدس برای توجیه هرچه بیشتر زائران حج پرشین طب

بهره‌مندی از نکات اجلاس تولیت‌های آستان‌های مقدس برای توجیه هرچه بیشتر زائران حج پرشین طب

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ششمین اجلاسیه تولیت‌های آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه گفت: بعثه مقام معظم رهبری آمادگی دارد که از نکات و مطالب مطلوب  Ø§ÛŒÙ† اجلاسیه، برای توجیه بیشتر زائران خدا استفاده کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، Ø­Ø¬Øªâ€ŒØ§Ù„اسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در ششمین اجلاسیه آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه که امروز در شهر مقدس قم برگزار شد، با اشاره به شعار «حج؛ تحول قرآنی، همگرایی اسلامی و حمایت از قدس شریف» در حج ۱۴۰۲ اظهار کرد: تحول قرآنی زمینه تحول ایجاد می‌کند و از زمانی که رهبر معظم انقلاب بحث تحول قرآنی را مطرح کردند، به قرآن در حرم‌های اعتاب مقدسه و نیز حرم‌های مکه و مدینه در ایام حج توجه بیشتری شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: جلسات معارفی «انس و معرفت» از زمان حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده سابق ولی فقیه در امور حج و زیارت در حج برگزار می‌شد و امسال جلسات انس با قرآن هم اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حدود ۹۷۰ هزار نفر هنوز فیش حج در اختیار دارند و همچنین برای سفر عمره نیز بیش از ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار فیش در اختیار مردم است ما باید نسبت به بازمهندسی برنامه‌های حج اقدام می‌کردیم که این کار هم در قسمت پزشکی و هم بعثه مقام معظم رهبری و هم سازمان حج و زیارت صورت گرفته است.

سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه امر بهبود فرآیندها و مباحث مشاوره‌ای هم در حال اجراست، گفت: با توجه به تعطیلی حج به دلیل شیوع کرونا لازم بود بروزرسانی توانایی‌های خادمان انجام بگیرد که این کار انجام شد.

وی گفت: در پیگیری مطالبات از عربستان هم نکاتی است از جمله موضوع شهدای منا که باید تعیین تکلیف شود. مسئله دیگر، قرائت دعای کمیل در بقیع است که باید به آن توجه شود.

وی گفت: اگر پادگان‌ها مراکز آموزشی برای بسیجیان در دوران دفاع مقدس بود، آستان‌های مقدس امروز می‌توانند این نقش آموزشی را داشته باشند و بعثه مقام معظم رهبری آمادگی کامل دارد که از نکات و مطالب جمع‌بندی شده و مطلوب برای توجیه بیشتر زائران خدا استفاده کند.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا