اخبار

بیشترین و کمترین میزان آلودگی در سطح شهر تهران کدام مناطق هستند؟ پرشین طب

بیشترین و کمترین میزان آلودگی در سطح شهر تهران کدام مناطق هستند؟ پرشین طب

سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران گفت: بیشترین میزان آلودگی در مناطق مرکزی و کمترین میزان را در منطقه ۲۲ داشته‌ایم اما به دلیل جمعیت شناور باید گزارش خود را دائماً بروزرسانی کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حلیا سادات حسینی؛ سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران در نشست خبری با بیان اینکه با دو رویکرد کلان و خرد کارها را جلو می‌بریم، اظهار کرد: در رویکرد کلان به دنبال کاهش مخاطرات محیط زیستی هستیم.

وی افزود: تلاش شد با تدوین نظام مدیریت یکپارچه محیط زیست نقشه‌ای مدون را ترسیم و نظام‌نامه‌ای را تدوین کنیم و هدف رصد و ارزیابی عملکرد محیط زیستی تهران است.

سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران ادامه داد: برای رفع آلاینده اصناف و شکایت شهروندان و صنایع می‌توانیم وارد عمل شویم و ملزم هستیم موضوع را از طریق محیط زیست حل کنیم.

حسینی با اشاره به مدیریت انرژی تصریح کرد: تمام ساختمان‌های شهرداری تهران گرید انرژی دریافت کرده‌اند و با استفاده از این ممیزی انرژی در سال جدید، به سمت اجرایی شدن راهکارها حرکت می‌کنیم.

وی گفت: در ۶۵ نقطه تهران نیروگاه تجدیدپذیر وجود دارد و به سمتی حرکت می‌کنیم که این نیروگاه‌ها بزرگتر شوند؛ بزرگترین نیروگاه در پارک سرخ حصار است.

سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران ادامه داد: در سال جاری قصد داریم به سمت توربین‌های آبی و بادی نیز حرکت کنیم و با سیاستگذاری‌های صورت گرفته شرکت‌ها و ساختمان‌های ستادی را نیز به این سمت سوق دهیم.

حسینی درباره پویش‌های مردمی افزود: در تمامی رویدادها یک پویش خواهیم داشت و در پویش روز طبیعت بازخوردهای بسیار خوبی را مشاهده کردیم.

وی در ادامه بیان کرد: اولین مرکز معاینه فنی دوستدار محیط زیست تا نیمه اول سال جاری افتتاح خواهد شد.

سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران گفت: بیشترین میزان آلودگی در مناطق مرکزی و کمترین میزان را در منطقه ۲۲ داشته‌ایم اما به دلیل جمعیت شناور باید گزارش خود را دائماً به‌روزرسانی کنیم.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا