دانستنی های پزشکی

بیش از هزار نفر در «متا» روی اجرای قانون جدید اتحادیه اروپا تمرکز کرده‌اند پزشکی علم وپیشرفت

بیش از هزار نفر در «متا» روی اجرای قانون جدید اتحادیه اروپا تمرکز کرده‌اند پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «تیری برتون» کمیسر اتحادیه اروپا پس از گفتگو با مارک زاکربرگ به خبرنگاران گفت: «اکنون انتظار دارم تعهدات امیدوارکننده‌ای که امروز (از متا) شنیدم به نتیجه برسد.»

برتون گفت که بیش از هزار نفر در متا روی اجرای قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا (DSA) کار می کنند و این شرکت موافقت کرده است که در ماه جولای یک آزمایش استرس انجام دهد تا از آمادگی خود برای قوانین جدید اطمینان حاصل کند.

تست استرس برنامه ریزی شده برای جولای(تیر-مرداد) نقش مهمی در ارزیابی تلاش های متا برای رعایت قوانین محتوای آنلاین اتحادیه اروپا ایفا می کند. این تست، توانایی پلتفرم را برای شناسایی و حذف محتوای نامناسب یا مضر، به‌ویژه محتوایی که ممکن است بر کودکان تأثیر منفی بگذارد یا از داده‌های شخصی حساس سوء استفاده کند، ارزیابی می‌کند.

این آزمایش در مقر اتحادیه اروپا متا در دوبلین انجام خواهد شد و اپلیکیشن ویدیویی تیک‌تاک نیز برای انجام این روش با مقامات اتحادیه اروپا ثبت نام کرده است.

کمیسر اتحادیه اروپا هشت هفته قبل از اجرایی شدن کامل این قانون برای بزرگترین پلتفرم های جهان، از جمله فیس بوک و اینستاگرام متا و همچنین تیک‌تاک و توئیتر از سانفرانسیسکو بازدید کرد.

۲۳قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا یکی از جاه طلبانه ترین قوانین در زمینه کنترل محتوای آنلاین از زمان ظهور رسانه های اجتماعی است که تعهدات عمده ای را در مورد نحوه برخورد پلتفرم ها با جریان آزاد بیان ایجاد می کند.

برای رعایت قوانین جدید، توئیتر، متا، تیک تاک و سایر پلتفرم‌ها باید در زمانی که بسیاری از کارمندان خود را اخراج کرده اند، سرمایه‌گذاری زیادی روی ساخت تیم‌های انطباق انجام دهند.

«نیک کلگ» رئیس سیاست عمومی متا، در توئیتی پس از این مذاکرات، از بحث سازنده با اتحادیه اروپا استقبال کرد.

متا با پلتفرم‌هایی که به میلیاردها کاربر در سراسر جهان دسترسی دارند، همچنان به دلیل شکست‌ها در مورد حذف محتوای سمی مورد انتقاد قرار می‌گیرند.

گزارشی در اوایل این ماه در وال استریت ژورنال نشان داد که در اینستاگرام تبلیغ و فروش محتوایی انجام شده که سوء استفاده جنسی از کودکان را نشان می‌دهد.

ملاقات با زاکربرگ به دنبال جلسه مشابهی با ایلان ماسک در مقر توئیتر انجام شد، جایی که کمیسر همچنین از تلاش های انجام شده قبل از اجرایی شدن قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا استقبال کرد.

اما برتون به ماسک و مدیرعامل جدیدش، لیندا یاکارینو، گفت که این شرکت باید منابع کافی برای رعایت قوانین جدید در اختیار داشته باشد، در غیر این صورت خطر نقض قوانین اتحادیه اروپا وجود دارد.

نقض عمده قوانین خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا می تواند غول های فناوری را با جریمه هایی تا ۶ درصد از گردش مالی سالانه مواجه کند و در صورت تداوم تخلفات، به عنوان آخرین اقدام به طور کامل در اتحادیه اروپا ممنوع می‌شوند.

پیش از این لایحه تصویب شده در کالیفرنیا با نام قانون حمایت از روزنامه نگاری کالیفرنیا متا را نگران کرد و اندی استون سخنگوی این شرکت اظهار کرد در صورت تبدیل این لایحه به قانون مجبور خواهد بود به جای پرداخت هزینه تصویب شده که به نفع شرکت های بزرگ خواهد بود، اخبار را از شبکه های اجتماعی خود حذف کند. 

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا