اخبار

بیش از ۱۱۰۰۰ ساختمان در خطر در تهران وجود دارد پرشین طب

بیش از ۱۱۰۰۰ ساختمان در خطر در تهران وجود دارد پرشین طب

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: تقریبا بالای ۱۱ هزار ساختمان درخطر داریم که تغییر کاربری دادند و منازل مسکونی را سوله و انبار کردند؛ آن هم در کوچه‌هایی که قابلیت امدادرسانی ندارند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، قدرت‌اله محمدی؛ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران در برنامه تهران ۲۰ در خصوص آتش‌سوزی خیابان مولوی اظهار کرد: متاسفانه با توجه به حجم اجناسی که به صورت انباشته شده در این انبار ۳۰۰۰ مترمربعی دپو شده بود، حدود ۶ ساعت است که آتش‌نشانان درگیر اطفاء و لکه‌گیری هستند که باتوجه به حجم اجناس ممکن است تا صبح طول بکشد.

محمدی تصریح کرد: حادثه فوتی نداشته است اما این حریق مملو از وسایل پلاستیکی بود که اثرات این اتفاق که مسموم‌کننده بود و شاید خودش را برای نیروهای من تا ۵ سال آینده نشان ندهد.

وی گفت: این ساختمان جزو ساختمان‌های پرخطری بود که در رصد نظارت ما بوده و بیش از ۵ بار اخطار گرفته است، اما جزو ۹۵ ساختمان نبوده است. ساختمان‌های ناایمن به پنج گروه تقسیم می‌شوند و این ۹۵ ساختمان جزو گروه بسیار پرخطر هستند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران ادامه داد: در آخرین اخطار ۲۳ اسفند سال گذشته دستورالعملی به این ساختمان دادیم. البته این ساختمان اولین نیست و آخرین هم نخواهد بود.

وی افزود: در تقریبا بالای ۱۱ هزار ساختمان درخطر داریم که تغییر کاربری دادند و منازل مسکونی را سوله و انبار کردند؛ آن هم در کوچه‌هایی که قابلیت امدادرسانی ندارند.

محمدی خاطرنشان کرد: در بیش از ۴ منطقه تهران مانند مناطق ۱۲، ۱۱، ۱۵ و ۱۶ از این دست ساختمان‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه ما یک به یک کوچه‌ها را برای شناسایی ساختمان‌های ناایمن رصد کردیم و به آنها اخطار دادیم، گفت: دستگاه‌های دیگر نیز باید کمک کنند و اگر مالکین تمکین نکردند از طریق برخورد قضایی اقدام کنند. اعلام لیست ۹۵ ساختمان مشکلی ندارد.

به گفته محمدی، باید هزینه را برای چنین افرادی بالا ببریم. برای همین ساختمان نیز از دستگاه قضایی خواستیم که اعلام جرم کند.

وی گفت: ما ضابط قضایی نیستیم و دستمان بسته است و برای این ساختمان‌هایی که عدم تمکین می‌کنند جرم‌انگاری نشده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا