اخبار

تصاویری از عزیمت هزاران زائر به سرزمین منا با پای پیاده پرشین طب

تصاویری از عزیمت هزاران زائر به سرزمین منا با پای پیاده پرشین طب

حرکت هزاران زائر اهل تسنن صبح امروز از مکه مکرمه به سمت سرزمین منا برای انجام اعمال روز «ترویه» آغاز شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، «ترویه» روز هشتم ذی‌الحجه و در لغت به معنی ذخیره کردن آب است؛ علت نام گذاری آن، وجود نداشتن آب در سرزمین منا و عرفات است و حاجیانی که قصد وقوف در منا و عرفات را دارند، باید از مکه مکرمه برای خود آب تهیه کرده و به همراه خود ببرند.

عزیمت هزاران زائر، امروز صحنه‌هایی زیبا در مسیر منتهی به سرزمین منا خلق کرد و زائران از نژادها، اقوام و رنگ‌های مختلف در حالی که لباس احرام به تن کرده‌اند از سمت مسجدالحرام با پای پیاده در حال حرکت به سرزمین منا هستند تا پس از یک روز اقامت،‌ فردا راهی عرفات شوند.

نیروهای عربستانی نیز با لباس متحدالشکل در فواصل مختلف نظم و حرکت زائران را کنترل می‌کنند و مسیر به طور کامل از حرکت خودروها خالی شده است؛ البته برخی از حجاج هم در مسیر مقابل در حال حرکت هستند.

با نزدیک شدن به ساعات ظهر گرما حرکت را کُند کرده و برخی نیروهای امدادی با بطری‌های آبی که در دست دارند آب بر سر و روی زائران می‌ریزند؛ برخی کودکانی و زنان نیز با در دست داشتن بسته‌‌هایی در کنار مسیر زائران در حال فروش آب و چتر به زائران هستند تا زائران در فضای باز از گرمای هوا زیر سایه آن پناه بگیرند.

کمی جلوتر و در محل توقف اتوبوس‌های مخصوص حمل و نقل زائران که اکنون خالی از هر خودرویی است؛ گروه‌های زائران توقف کرده اند و پس از استراحتی کوتاه به مسیر خود ادامه دهند. 

ازدحام جمعیت به گونه‌ای است که تمام مسیرهای منتهی به حرکت زائران با ترافیک نیمه‌سنگین مواجه شده است.

عملیات انتقال حدود ۱۰ هزار زائر اهل تسنن کشورمان نیز از صبح امروز با ۷۱ دستگاه اتوبوس در ۳ رد (مسیر رفت و برگشت) به سمت سرزمین منا آغاز شده است.

بخش دوم عملیات انتقال زائران کشورمان از بعد از ظهر روز دوشنبه آغاز می‌شود و زائران اهل تشیع از مکه مکرمه به سرزمین عرفات منتقل می‌شوند.

حج تمتع , حج تمتع 402 , سرزمین منا , حج تمتع , حج تمتع 402 , سرزمین منا , حج تمتع , حج تمتع 402 , سرزمین منا , حج تمتع , حج تمتع 402 , سرزمین منا , حج تمتع , حج تمتع 402 , سرزمین منا , حج تمتع , حج تمتع 402 , سرزمین منا ,

انتهای پیام/

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا