دانستنی های پزشکی

تصویب اولین قوانین جهان درباره رمزارزها؛ پاسخ اروپا به افزایش نگرانی‌ها پزشکی علم وپیشرفت

تصویب اولین قوانین جهان درباره رمزارزها؛ پاسخ اروپا به افزایش نگرانی‌ها پزشکی علم وپیشرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت فارس به نقل از رویترز، کشورهای اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه به تصویب اولین مجموعه قوانین جامع جهان برای تنظیم دارایی‌های رمزارزی رسیدند.

پس از فروپاشی صرافی رمزارز FTX، تنظیم مقررات در زمینه رمزارز برای رگولاتورها ضروری‌تر شده است و انتظار می رود این قوانین از سال ۲۰۲۴ اجرایی شوند.

الیزابت اسوانتسون، وزیر دارایی سوئد که ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده دارد گفت: «رویدادهای اخیر نیاز فوری به وضع قوانین برای محافظت بیشتر از اروپایی‌های سرمایه‌گذاری کننده روی رمزارز را تاکید می کند این قوانین از سوء استفاده از صنعت کریپتو برای اهداف پولشویی و تأمین مالی تروریسم جلوگیری خواهد کرد».

بر اساس این قوانین، شرکت هایی را که می خواهند با رمزارزها، دارایی های توکن دار و استیبل کوین ها در بلوک ۲۷ کشور عضو تجارت و از آن محافظت کنند، ملزم به دریافت مجوز هستند.

وزیران از طریق تسهیل ردیابی تراکنش ها اقداماتی را جهت مبارزه با فرار مالیاتی و استفاده از نقل و انتقالات دارایی های رمزنگاری شده جهت پولشویی انجام دادند.

آنها با الزامی موافقت کردند که از ژانویه ۲۰۲۶، ارائه دهندگان خدمات، نام فرستندگان و ذینفعان دارایی های رمزنگاری شده را بدون توجه به مبلغی که منتقل می شود، داشته باشند.

همچنین در مورد اصلاح قوانین نحوه همکاری کشورهای عضو با یکدیگر در مورد مالیات جهت  پوشش تراکنش‌های دارایی‌های رمزارزی و مبادله اطلاعات در مورد قوانین مالیاتی پیش پرداخت برای افراد با دارایی بالا توافق شد.

شرکت‌های رمزارز می‌گویند که خواهان اطمینان در مورد مقررات هستند و بر کشورهای دیگر فشار می‌آورند تا مانند قوانین اتحادیه اروپا را وضع کنند.

بریتانیا رویکردی مرحله‌ای را در این زمینه ترسیم کرده که با استیبل کوین‌ها شروع می‌شود و بعداً به دارایی‌های رمزنگاری بدون پشتوانه گسترش می‌یابد، اما جدول زمانی مشخصی در مورد اقدامات وجود ندارد. ایالات متحده روی استفاده از قوانین اوراق بهادار موجود برای اقدامات اجرایی در این بخش تمرکز کرده است. از طرف دیگر قوانین جدید سفارشی را معرفی خواهد کرد.

هستر پیرس، یکی از کمیسیونرهای تنظیم کننده کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده، هفته گذشته گفت که تعدادی از مقامات فدرال و ایالتی در حال تلاش برای کشف نقش نظارتی خود در بخش رمزارز هستند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا